Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Po náročnom dni v práci alebo kľudne aj každý deň si môžete dopriať luxus v podobe relaxačného kúpeľa. Relaxačnú soľ do kúpeľa si dokážete vyrobiť a doma -Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod vás prevedie celým procesom krok za krokom. Použiť môžete sušené bylinky do mydla alebo vône na výrobu mydla a kozmetiky. Na kúpeľnú soľ potrebujete iba štyri ingrediencie. Svoj každodenný kúpeľ môžete aj vďaka soli do kúpeľa priviesť do dokonalosti a vyrobiť si môžete soľ presne podľa svojich potrieb. Veľmi obľúbená je levanduľová soľ do kúpeľa, ružová soľ, soľ do kúpeľa na nohy alebo aj relaxačná mätová soľ do vane. Návod ako si vyrobiť domácu soľ do kúpeľa je rýchly a jednoduchý.

Ak radi lenošíte vo vani, určite vyskúšajte náš podrobný fotopostup Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod a pripravte si vlastnú soľ do kúpeľa. V domácich podmienkach si môžete vyrobiť bylinkové mydlo ale aj kozmetiku – balzam na pery, soľ do kúpeľa, šumivé bomby, peeling na telo, krém ale aj šapón na vlasy.

Najčastejšie používaná soľ do kúpeľa, recept:

Kúpelná soľ sa používa nielen na relaxačné účely, ale blahodárne pôsobí aj pri liečte kožných chorôb, pri únave a používaním bylinkovej soli do kúpeľa môžete predísť vyrážkam a podráždeniu kože. Kúpeľná soľ je veľmi účinná aj na relax nôh. Stačí si namiešať tie správne bylinky tak, aby sa vašim unaveným nohám po náročnom dni uľavilo. Takýto kúpeľ oceníte aj po celodennej námahe.

Levanduľová soľ do kúpeľa – je vhodná na citlivú a mastnú pokožku, je hlboko relaxačná, poskytuje úľavu od stresu a námahy
Soľ do kúpeľa zelený čaj – je vhodná pre suchú pokožku, zvláčňuje pleť, osviežuje a dodáva energiu
Eukalyptová soľ do kúpeľa – uvoľnuje stuhnuté svaly a uľavuje od bolesti
Škoricová soľ do kúpeľa – je antibakteriálna, osviežuje a tonizuje pleť, ponáha pri čistení pórov

Na výrobu soli do kúpeľa budeme potrebovať:

hrubozrnná morská soľ
– vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
– farba na výrobu mydla a kozmetiky
– sušené bylinky
nádoba na uskladnenie

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Domáca soľ do kúpeľa návod

Výroba soli do kúpeľa je rýchla a zvládnete ju aj doma. Do misky nasypte hruborznnú morskú soľ. Použiť môžete aj soľ himalájsku. K soli pridajte pár kvapiek farby. Používajte špeciálne farby na výrobu mydla a kozmetiky. Tieto farby sú vo vode ľahko rozpustné a neobsahujú konzervanty ani geneticky modifikované suroviny. Farby stačí naozaj iba zopár kvapiek. Na 500 g soli postačí pridať iba 3 – 4 kvapky. Soľ bude krásne zafarbená:

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Relaxačná kúpeľná soľ musí samozrejme aj krásne voňať. Kombinácia tých správnych vôní a esencií dokáže naše telo uvoľniť ale aj liečiť. Na prevoňanie soli do vane sú ideálne 100 % silice alebo vôňa na výrobu mydla. Je len na vás či si vyrobite soľ levanduľovú, mätovú, pomarančovú alebo sviahnete po vône ruží. Esenciu do kozmetiky pridávajte tiež len zopár kvapiek:

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Sušené bylinky do mydla a kozmetiky veľmi príjemne obohatia aj soľ do kúpeľa. Do pripravenej zmesi kde sme dali morskú soľ, voňu a farbu do kozmetiky pridáme aj sušené bylinky. Sušené kvety ruže sú veľké a preto ich môžeme v ruke trochu rozdrviť a pridáme ich do pripravenej misky:

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Všetko premiešame, tak aby sa soľ rovnomerne zafarbila. Prepojila sa pridaná vôňa a sušené bylinky:

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Takto pripravenú relaxačnú kúpeľnú soľ presypte do uzatvárateľnej nádoby. Takto pripravenú soľ do kúpeľa môžete používať podľa potreby raz za týždeň alebo denne. V nádobe vám soľ vydrží dlho, dôležité je, aby bola nádoba dobre zatvorená:

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

A máme hotovo!

Doma robená soľ do kúpeľa poteší aj ako darček pre kamarátku alebo mamu. Po náročnom dni si napustite vaňu teplou vodou a pridajte 1/4 šálky soli do kúpeľa. Takýto relax padne vhod po akomkoľvek náročnom dni v práci:

Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod

Ak sa vám náš kreatívny návod Relaxačná soľ do kúpeľa jednoduchý návod páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Ako vyrobiť voňavé sviečky z medzistienok

Ako vyrobiť voňavé sviečky z medzistienok Určite ich poznáte – krásne a voňavé sviečky z [...]

Pozrieť celý článok
7 výhod domácej výroby sviečok

7 výhod domácej výroby sviečok Výroba sviečok je proces, pri ktorom sa z vosku vyrobia [...]

Pozrieť celý článok
8 najčastejších chýb pri výrobe sviečok

8 najčastejších chýb pri výrobe sviečok Pri domácej výrobe sviečok je možné urobiť rôzne chyby, [...]

Pozrieť celý článok
Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok

Všetko čo potrebujete na výrobu sójových sviečok Na výrobu sójových sviečok budete potrebovať niekoľko základných [...]

Pozrieť celý článok
Návod ako vyšiť originálnu kozmetickú taštičku

Návod ako vyšiť originálnu kozmetickú taštičku Moderná výšivka sa vyvinula z tradičnej ručnej výšivky, ktorá [...]

Pozrieť celý článok
Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár