Recept na domáci cibuľový džem

Recept na domáci cibuľový džem

Recept na domáci cibuľový džem

Slaný džem so slaninou a whiskey – sen každého muža 🙂 Originálne jedlé darčeky sú hit počas celého roka. Takúto pochúťku môžete pripraviť na grilovačku alebo ako milú pozornosť pod vianočný stromček. Veď každý muž ocení, keď si na raňajky bude mocť dať chlieb s cibuľovým džemom maniesto sladkej vianočky s medom. Čerstvý chlieb, domáca kačacia paštéta a chutný cibuľový džem sú dokonalé raňajky.

Na výrobu džemu budeme potrebovať:

– 500 g červená cibuľa
– 150 g oravská slanina
– jablko 2 ks
– slivky 4 ks
– 5 PL hnedý cukor
– 3 PL krémové balsamico
– 50 ml whiskey
– soľ, korenie a chilli vločky
– olej

 Recept ako na slaný cibuľový džem

Cibuľu nakrájajte na kolieska, jablko, slivky na tenšie plátky a slaninu na kúsky. Na panvici rozohrejte olej a začnite opekať slaninu pekne dochrumkava. Keď je opečená vyberte ju z panvice a odložte bokom. Do výpeku zo slaninky dajte cibuľku, jabĺčka, slivky a pomaly asi 60 minút nechajte karamelizovať. Nezabudnite cibuľu občas premiešať, aby neprihorela. Po cca hodinke varenia pridajte do panvice cukor, balsamico, alkohol a nechajte variť ešte 10 minút. Na záver pridajte chrumkavú slaninku, soľ, korenie a chilli vločky podľa chute. Horúce naplňte do fľaštičiek a nechajte vychladnúť zabalené v utierke. Recept na domáci cibuľový džem zvládnete aj v prípade, že varenie nie je vaša silná stránka:

Recept na domáci cibuľový džem
Recept na domáci cibuľový džem

Ak sa vám náš fotonávod Recept na domáci cibuľový džem páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Viac inšpirácií nájdete aj na našom Instagram, Pinterest a Youtube. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Najnovšie články z blogu:

Pridaj komentár