Predávajte svoje handmade výrobky na zahraničných portáloch

Predávaj handmade

Predávajte svoje handmade výrobky na zahraničných portáloch

Ak vás myšlienka predávať svoje ručne robené výrobky nadchla, pripravili sme pre vás prehľad zahraničných handmade portálov – Predávajte svoje handmade výrobky na zahraničných portáloch. Určite viete, že ak chcete byť úspešný a predajom handmade sa aj živiť musíte svoje produkty ponúkať na handmade portáloch, ktoré takýto predaj sprostredkovávajú. Prehľad o slovenských stránkach nájdete TU. Naberte odvahu a vyskúšajte aj zahraničné stránky. V dnešnej dobe máte veľmi veľa možností ako sa stať úspešným a preraziť aj v handmade oblasti. Sny si treba plniť ale treba nabrať odvahu a niekde začať.

Fler.cz

fler

Ide o najväčšiu a najlepšie fungujúcu predajnú stránku v ČR. Svoje ručne robené výrobky tu ponúka aj veľa slovenských tvorcov. Na tomto portáli môžete ponúkať a nakupovať iba ručne robené výrobky. Okrem šperkov tu nájdete aj módu, doplnky do domácnosti alebo dekorácie. Stránka má veľmi dobrý a kvalitný obsah, pravidelne zverejňujú články zo sveta handmade. Nájdete tu aj ponuku kurzov a návody. Registrácia na portál je zadarmo a za predaný tovar si účtujú províziu vo výške 11 %.

Plusy:
– prehľadný a moderný portál
– kvalitný obsah
– ponuka kreatívnych kurzov

Mínusy:
– provízia z predaja
– veľká konkurencia

Simira.cz

simira

Ďalší veľmi úspešný predajný portál ktorý je na českom trhu od roku 2012. Nájdete tu šperky, oblečenie, šité hračky pre deti, dekorácie a doplnky. Svoje skúsenosti, tipy a triky s predajom handmade si môžete vymienať v diskusiách na fóre s ostatnými predajcami. Na tejto predajnej stránke máte možnosť využiť profesionálne služby fotografa, ktorý vaše výrobky nafotí. Pútavé a zaujímavé fotografie sú veľmi doležitý krok, ako sa v konkurencii presadiť a odlíšiť. Provízia za predaný výrobok je 8% bez DPH.

Plusy:
– jednoduchý ale prehľadný design
– služby fotografa
– provízia iba 8 %

Mínusy:
– na SR nemej známy portál

SrdceTvor.cz

srdcetvor

Ide o predajnú galériu kde môžete ponúkať svoje ručne robené výrobky. Ponuka je rozdelená do kategórií ako šperky, domov, móda, pre deti ale aj vintage či recyklovanie. Nájdetu tu originálne handmade výrobky ale aj ponuku kurzov alebo návody. Na tomto portáli sa dozviete tiež užitočné rady ako sa presadiť a ako byť úspešný pri predajni handmade. Máte tiež možnosť nastaviť si platbu provízie z každého predaného výrobku vo výške 9 % alebo paušálne mesačne vo výške 99 českých korún.

Plusy:
– paušálna provízia

Mínusy:
– bez propagácie na sociálnych sieťach

Potvor.cz

potvor

Ďalší český pekný a kreatívny portál kde sa môžete presadiť a ponúkať svoje ručne robené výrobky. Výrobky sú rozdelené v hlavných kategóriách. Nájdete tu aj ponuku kde si môžete zakúpiť návody alebo kreatívne kurzy. Tento predajný handmade portál aktívne využíva sociálne siete a preto je v predaji výrokov druhý najväčší na českom trhu. Provízia za predané výrobky je vo výške 10 %.

Plusy:
– pekný a moderný vzhľad portálu
– prehľadné rozdelenie kategórií

Mínusy:
– výška provízie
– veľká konkurencia

Artplanet.cz

screenshot www.art mania.cz 2019.10.02 15 01 29

Predajný portál určený pre slovenských a českých tvorcov. V ponuke nájdete všetko od odevnej tvorby, módnych doplnkov, kabeliek, šperkov pre ženy či mužov až po keramiku, umenie, domáce potraviny, pochúťky pre domácich miláčikov, kurzy, návody a materiál na tvorenie. Tento handmade portál si však účtuje dva poplatky. Okrem provízie vo výške 11 % z predaja u nich platíte aj paušálny poplatok za možnosť predávať na tomto portáli vo výške 390 Kč/mesiac.

Plusy:
– určený pre český aj slovenský trh

Mínusy:
– provízia z predaja
– paušálny mesačný poplatok

Etsy.com

etsy

Najznámejší a určite aj najvyhľadávanejší handmade predajný portál. Nájdete tu veľké množstvo krásny ručne robených vecí ale aj návody. Portál je prehľadne zaradený do kategórií, aby zákazník našiel presne to čo hľadá. Registrácia je jednoduchá a predávať môžete ihneď po nahodení výrobkov. Názov značky je dôležitý, logo a tiež je vhodné napísať zopár viet o sebe. Fotka predáva a kedže je tu veľká konkurencia musíte upútať zákazníka aj obrázkom produktu. Pozornosť venujte aj popisu každého produktu. Uvádzajte aj rozmer, použitý materiál a spôsob výroby. Potrebuje však pay-pal účet alebo kreditnú kartu. Na Etsy platíte poplatok za zalistovanie každého produktu od 0,15 GBP alebo 0,18 EUR za každý vystavený tovar, a okrem toho aj províziu vo výške do 7% z ceny tovaru. Na týchto podmienkach získate prístup k 24 miliónom zákazníkov po celom svete. To určite stojí za vyskúšanie.

Plusy:
– veľký a známy portál
– moderný design
– propagácia cez sociálne siete

Mínusy:
– v anglickom jazyku
– veľká celosvetová konkurencia
– poplatok za zalistovanie produktu

Amazon.com

amazon

Amazon je najväčší obchodný portál na svete. Môžete tu nájsť aj kategóriu handmade. Na svoje si teda prídu aj tvorcovia ručných výrobkov a rôznych kreatívnych techník. Ak ste šikovní a radi vyrábate rôzne vecičky vlastnými rukami, vyskúšajte to. Vlastná značka je veľmi dôležitým krokom k vybudovaniu efektívneho podnikania na tomto portáli. Pri budovaní značky začnite výberom jej mena. Chce to niečo jednoduché, jasné a jedinečné a vhodné aj na zahraničný trh. Musíte sa zaregistrvať a máte možnosť využiť profesionálny alebo individuálny účet. Obe tieto možnosti sú spoplatnené. Profesionány stojí 39,99 USD mesačne. Individuálny účet požaduje poplatok 0,99 USD za každý predaný tovar. K cene za účet sa potom pripočítavajú aj náklady za vybavenie zásielok a náklady na skladovanie. Registrácia je jednoduchá a určite by ste to mali vyskúšať.

Plusy:
– široká ponuka
– veľký a známy portál

Mínusy:
– poplatok za účet
– veľká konkurencia

Záver

Ak milujete handmade nebojte sa a ponúknite ich do celého sveta. Asi najjednoduchším spôsobom, ako môžete svoje kreatívne výtvory predávať bez zbytočných dodatočných nákladov spojených s reklamou a propagáciou, je zaregistrovať sa na handmade portáloch, ktoré ponúkajú sprostredkovanie predaja. Začnite na slovenských handmade portáloch, ich prehľad nájdete TU.

Mohlo by vás tiež zaujímať:

Zoznam slovenských predajných handmade portálov (2018)

Zoznam slovenských predajných handmade portálov (2018) Ak máte šikovné ruky a venujte sa handmade tvorbe, [...]

Pozrieť celý článok

Pridaj komentár