Zoznam slovenských predajných handmade portálov (2018)

Prehlad predajných handmade portálov Slovensko 2018

Zoznam slovenských predajných handmade portálov (2018)

Ak máte šikovné ruky a venujte sa handmade tvorbe, je to pre vás predovšetkým hobby a záľuba. Pre mnohých z nás je to aj relax a psychohygiena. Možnosť ako si po ťažkom dni v práci oddýchnuť a prečistiť hlavu. Handmade môže byť aj spôsob ako si zarobiť alebo len privyrobiť. Nepotrebujete veľa. Na výrobu mydla a kozmetiky vám stačí len mydlová hmota, pár vôni, farieb a foriem. Na dekupáž zasa drevenú krabičku, farby, štetec a veľa fantázie. Aby sme vám ušetrili čas a pomohli vám sa rýchlo zorientovať, prinášame vám Zoznam slovenských predajných handmade portálov, kde môžete predávať svoje handmade diela.

Ako predávať svoje handmade výrobky

Nebolo by super ak by vás naozaj živilo to čo vás skutočne baví? Je jedno či sa venujete dekupáž technike, šijete hračky, vyrábate mydlové kytice, zalievate živicové šperky alebo renovujete starý nábytok. Dopyt po ručne robených výrobkoch je veľký a šancu presadiť sa má dnes už každý. Ak sa chcete handmade výrobe venovať na 100 % zvážte si všetky pozitíva ale aj negatíva tejto práce. Začnite postupne, nemajte hneď veľké oči lebo ešte nikto sa nestal úspešný zo dňa na deň. Svoje výrobky ponúknite kamarátkam, kolegyniam v práci ale nezabudnite ani na predaj cez internet. Skúsiť to môžete cez bazár alebo predajné skupiny. Vytvorte si stránku na facebooku a zaregistrujte sa na slovenských handmade portáloch. Tie najznámejšie z nich vám predstavíme:

Sashe.sk

sashe.sk

Najznámejší, najväčší a určite asi aj najobľúbenejší slovenský handmade portál. Sashe portál sprostredkúva predaj ručne robených výrobkov a kozmetiky. Stránka je prehľadná, všetky ponúkané výrobky sú rozdelené do kategórií. Výrobky viete filtrovať a zoradiť podľa spôsobu výroby, použitého materiálu, podľa farby alebo podľa tematiky. Vianoce, Veľká noc či svadba sú veľké udalosti a majú svoju vlastnú kategóriu. Na sashe je dnes viac ako 8 000 profesionálnych a amatérskych predajcov a v ponuke je viac ako 500 tisíc originálnych výrobkov. Portál je veľmi vyhľadávaný zákazníkmi a šanca uspieť v konkurencii je len na vás. Pred spustením vášho predaja na sashe.sk si prečítajte podmienky sprostredkovania predaja. Musíte tiež pamätať na províziu z predaja vo výške 12 %. Nájdete tu aj návody a zaujímavé články a rozhovory s veľkými značkami, ktoré na sashe pôsobia. Veľkým prínosom je aj fórum, kde nájdete rady a odpovede na všetky zvedavé otázky.

Plusy:
– moderný dizajn a prehľadnosť
– vysoká návštevnosť
– podpora na sociálnych sieťach

Mínusy:
– veľká konkurencia
– provízia až 12%

Handmade.sk

handmade.sk

Ďalší slovenský handmade portál, ktorý sa snaží na trhu presadiť je Handmade.sk. Samozrejme popri Sashe je to zložité ale za skúšku nič nedáte. Na portáli je potrebné zaregistrovať sa a môžete predávať. Stránka je podobne ako iné portály rozdelená do kategórií a výrobky nájdete aj pomocou farebného filtra. Vizuál stránky však výrazne zaostáva a nenájdete tu ani pútavé články ani návody. Aktuálny dojem z portálu je skôr taký, že portál je neaktívny a nové výrobky tam pribúdajú zrejme len zriedka. Portál si tiež účtuje províziu 10% z kúpnej ceny predaného tovaru.

Plusy:
– provízia iba 10%
– malá konkurencia

Mínusy:
– nemoderný dizajn
– reklamy
– neprehľadnosť

Predajdielo.sk

predajdielo.sk

Tento portál vznikol za účelom združovať všetkých umelcov, ktorí sa chcú prezentovať a ponúknuť svoju tvorbu na predaj. Portál je zameraný skôr umelecky na maľbu. Nájdete tu obrazy, sochy a fotografie. Samozrejme predávať tu môžete aj iné výrobky. Nájdete tu šperky, textilné výrobky, dekorácie do bytu. Vzhľad portálu je jednoduchý, no veľmi prehľadný. Veľmi rýchlo nájdete čo hľadáte – sochy, obrazy, fotografie a iné dekorácie. Na portály tiež aktívne pribúdajú články z umeleckej oblasti. Reportáže z podujatí a články samotných predajcov o svojej tvorbe. Na tejto handmade predajnej stránke si za sprostredkovanie predaja neúčtujú žiadnu províziu.

Plusy:
– žiadna provízia za predaj
– čistý a prehľadný dizajn
– jednoduchá registrácia

Mínusy:
– jednostranne zamerný
– bez facebook podpory

Sikovnamamina.sk

sikovnamamina.sk

Ako už názov napovedá, je určený predovšetkým pre mamičky na materskej, ktoré radi tvoria. Je to možnosť ako sa mamičky môžu popri deťoch kreatívne odreagovať a zároveň šanca privyrobiť si. Sprostredkovanie predaja je tiež bez provízie. Stačí ak administrátorovi stránky zašlete mailom výrobky, ktoré chcete predávať a vašu ponuku zverejnia. Okrem možnosti predaja svojich handmade výrobkov sa tu dozviete veľa zaujímavých informácií. Nájdete tu tipy na výlety, recepty nielen pre deti a dočítate sa užitočné rady o materstve.

Plusy:
– bez provízie
– kvalitné články nielen pre mamy

Mínusy:
– komplikovaná správa produktov
– pravdepodobne malé predaje

Dyona.sk

dyona.sk

Ide o veľmi zaujímavý e-shop zameraný na predaj handmade výrobkov. Stránka ponúka oblečenie, kabelky, topánky a doplnky s cieľom osloviť zákazníkov nielen svojou originalitou, ale aj kvalitou a osobným prístupom predajcov k zákazníkom. Zameriavajú sa na odevnú tvorbu a originálne šperky a nájdete tu výrobky od začínajúcich dizajnérov a módnych návrhárov. Predajcov nie je veľa a preto je lepšia šanca presadiť sa ak máte ambície v módnom priemysle. Predávať môžete po zaregistrovaní, ihneď ako si vytvoríte vlastné konto so svojou značkou. Sprostredkovanie predaja je spoplatnené províziou vo výške 11 %.

Plusy:
– nízka konkurencia
– možnosť prezentovať sa
– ideálne pre začínajúce odevné značky

Mínusy:
– komplikovaná správa produktov
– provízia až 11 %
– predaj skôr na objednávku

Stránky, ktoré tiež stoja za vyskúšanie:

https://www.dalimark.com

https://www.jaspravim.sk

https://www.partyfantazie.sk

https://domacatvorba.sk

Slovenský trh nie je až taký veľký a veľa portálov ktoré predaj handmade výrobkov zabezpečovali, zaniklo. Nenechajte sa ale odradiť, ak je handmade naozaj to, čomu sa chcete venovať naplno, určite sa vám to podarí.

Napíšte nám svoj tip

Ak poznáte aj iné predajné stránky venované handmade a umeniu, určite sa s nami podeľte v komentároch. Radi zapracujeme do článku aj nové či ešte neobjavené projekty.

Pridaj komentár