fbpx

Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to

Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to

Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to

Vyrobte si originálne DIY svadobné oznámenie, pozvanie k svadobnému stolu, ďakovnú svadobnú kartičku alebo originálne menovky na stôl pre hostí. Ak túžite po originalite, vyrobte si jednoduchú pozvánku sami. Nie to vôbec zložité.

Pečatný vosk sa používal na listiny a dokumenty od pradávna a využíva sa aj dnes. Pomocou originálneho kovového pečatidla a pečatného vosku dokážete vyrobiť naozaj originálne kúsky. Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to vás možno inšpiruje k netradičnej voľbe pri príprave vašej oslavy alebo svadby. Na výrobu pozvánky budete potrebovať pečatný vosk, kovové pečatidlo a jutový alebo bavlnený špagát. Použiť môžete aj stuhy alebo krajku. Na dotvorenie sú veľmi vhodné sušené alebo živé kvety. Použite napríklad listy olivovníka, levanduľu alebo drobné kvietky sedmokrásky. Na výber je toho určite veľa, zaleží len na vás čomu dáte prednosť. Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to vás prevedie celým postupom krok za krokom.

Na výrobu budeme pečatí z vosku potrebovať:

kovové pečatidlo
pečatný vosk
lyžica na topenie vosku
– vetvička alebo kvietky
– špagát a nožnice
– čajová sviečka a nôž

Kovové pečatidlá

Ako používať pečatný vosk

Pripravte si kovové pečatidlo. Na výber máte rôzne motívy – drobné kvietky, lístky, srdiečka alebo ružičky. Výber vhodného motívu je len na vás. Zvoľte si niečo, čo sa bude hodiť k celkovej výzdobe. Vyberte si tiež kvalitný pečatný vosk z našej ponuky. Aj pri vosku máte na výber rôzne farby. Pečatný vosk v našej ponuke nájdete v matných odtieňoch alebo s metalickým efektom:

Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to
Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to

DIY výroba pozvánok na svadbu s voskovou pečaťou

Na roztápanie pečatného vosku vždy používajte špeciálne pomôcky. Lyžica na roztápanie vosku je pomôcka, bez ktorej sa nezaobídete. Pečatný vosk nakrájajte a kúsky vosku dajte do lyžice na roztápanie. Pečatný vosk roztopte v lyžici nad ohňom, postačí ked budete používať obyčajnú čajovú sviečku. Vosk sa roztopí za 3 – 4 minúty. Keď je úplne tekutý vylejte ho na miesto, na ktorom chcete vyrobiť pečať alebo na miesto, ktoré chcete pomocou pečatného vosku zatvoriť. Na vosk položte kovové pečatidlo a jemne pritlačte. Po pár sekundách kovové pečatidlo opatrne odstránte:

Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to
Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to

Pečatný vosk

Špeciálne tyčinky z vosku, ktoré sa používajú na pečatenie listín alebo dokumentov. Na vyhotovenia pečate sa okrem pečatného vosku používajú kovové pečatidlá s odnímateľnou rukoväťou na závit a hlavou z mosadze, v ktorej je vygravírovaný obrázok, nápis, vaše iniciály alebo zvolený vzor. Pečatný vosk v našej ponuke je kvalitný a vyrobená pečať je pevná a odolná.

Hotové pozvánky alebo oznámenia môžete ďalej dekorovať. Použite špagát, stuhu alebo krajku a dodajte im ten správny šmrnc. Takýmto spôsobom môžete vyrobiť akékoľvek pozvánky nie len svadobné oznámenie. Pečatný vosk a pečatidlo môžete využiť aj pri výrobe pozvánok na oslavu, party, krstiny alebo pri výrobe menoviek na vianočné darčeky:

Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to
Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to

Pečatenie voskom, záver

Pečatenie a používanie pečatného vosku je aktuálne veľmi populárne. Pečať sa dnes používa ako efektná dekorácia na pozvánky a oznámenia. Pečatný vosk je vhodný na zapečatenie svadobných obálok. Špeciálny pečatný vosk je ohybný, vďaka čomu sa pečat pri manipulácii nepoškodí a nezlomí. Na výber máte pestrú paletu farieb pečatného vosku a tiež širokú ponuku kovových pečatidiel. Táto technika je vhodná aj na zdobenie narodeninových pohľadníc a  pozvánok. Pečatenie využijete aj pri technike scrapbooking alebo cardmaking a to pri výrobe albumov, pri balení darčekov a pri výrobe pohľadníc.

Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to
Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to

Ak sa vám náš fotonávod Pečatný vosk a jednoduchý návod ako na to páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Viac inšpirácií nájdete aj na našom Instagram, Pinterest a Youtube. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár