fbpx

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

navod ako vyrobit vianocne ozdoby 11

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

Milujem Vianoce a vy určite tiež. Toto obdobie si chcem vždy užiť čo najviac a nikdy sa neviem rozhodnúť, kedy je už ten správny čas začať s vianočnou výzdobou. Celý rok v skrini ukrývam vianočné ozdoby a dekorácie z minulého roka a musím sa priznať, že zopár kúskov k nim vždy pribudne. Neodolám a keď sa mi niečo páči musím si to kúpiť 🙂 Nenakupujem však veľké hotové aranžmány ale iba drobnosti a rôzne malé ozdoby a dekorácie. Samozrejme handmade vianočné ozdoby nemôžu chýbať. Každý rok si vyrábam nový adventný veniec a veniec na dvere. Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby som sa rozhodla tento rok urobiť na netradičné a originálne salonky. Ak vám každý rok z vianočného stromčeka miznú čokoládové bombóny a salonky, skúste tento rok nachytať vašich vyjedačov saloniek a vyrobte si originálne handmade vianočné ozdoby. Ako na to krok za krokom vám ukážem v tomto článku “Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby”.

Na návod ako vyrobiť vianočné ozdoby budeme potrebovať

Bavlnená látka
Polyesterová niť na šitie
Špendlíky
Rezacia podložka
Rotačný režač na látky
Krajka alebo čipka
Šijací stroj alebo učná ihla a niť
Bavlnéná šnúrka alebo špagát
Duté vlákno

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

Vianočné handmade ozdoby ako na to

Tentokrát som sa rozhodla pre ručne šité vianočné ozdoby. Tradičné tovary ako je hviezda, srdiečko, domček, ginger man, zvonček sú krásne ale ja som chcela aj niečo iné – menej tradičné. Minulý rok som objavila čaro vianočných orieškov a zopár som dorobila aj tento rok aby mi všetko farebne ladilo. Na výrobu vianočných ozdôb som spotrebovala iba kúsky bavlnenej látky, a ak nemáte šijací stroj, vôbec to nevadí. Vianočné salonky hravo zašijete aj ručne. Vyrábať ozdôby na stromček je parádny relax a hlavne ich môžete šiť aj počas pozerania televízie.

Postup krok za krokom:

Bavlnenú látku si narežte alebo nastrihajte na rovnako široké pásy. Záleží aké veľké ozdoby máte v pláne robiť. Ja som robila rôzne, aj vačšie aj menšie keďže zopár saloniek zdobí adventný veniec a zopár ich je len tak v miske, nemusia byť všetky rovnako veľké. Ozdoby, ktoré budem vešať na vianočný stromček som robila z bavlnenej látky širokej 10 cm. Bavlnenú látku som odrezala, zahla aby sa látka nefúrala a z vonkajšej strany som našila čipku:

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

Aby sa krajka nepohla, odporúčam po obvode prichytiť stehovacími špendlíkmi a po celom obvode prešijeme. Na šijacom stroji to pôjde samozrejme rýchlo. Ak nemáte šijací stroj úplne postačí aj ručné šitie:

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

Takto pripravený pás látky s krajkou som narezala na rovnako veľké kúsky. V mojom prípade to bolo 7 cm:

navod-ako-vyrobit-vianocne-ozdoby-5

Látku som k sebe potom priložila lícnou stranou a zasa som prešila:

navod-ako-vyrobit-vianocne-ozdoby-6

Vznikol mi tunel, ako základ vianočnej salonky. Teraz ušitý tunel prevrátim:

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

… a naplním dutým vlákom alebo inou výplňou. Duté vlákno stačí dať na stred ušitej salonky:

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

Tvar salonky vznikne tak, že konce zaviažem bavlnenou šnúrkou. Použila som bavlnenú šnúrku vhodnú na scrapbooking techniku. Samozrejme, veľmi pekne bude vyzerať aj jutový špagát alebo tenká taftová stuha:

Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby

Výsledok

Ak vás šité salonky na stromček zaujali, ešte si ich určite stíhate vyrobiť aj na tohtoročný vianočný stromček. Salonky sú krásne aj ako dekorácia na vianočný stôl alebo ako ozdoba na vianočné darčeky. Aby sa dali vianočné ozdoby zavesiť na stromček, zviažte k sebe dve salonky a tie preveste cez halúzky na stromčeku:

navod-ako-vyrobit-vianocne-ozdoby-10

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod ako vyrobiť vianočné ozdoby páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Bavlnená látka na patchwork:

Pridaj komentár