Vianočné orechové ozdoby návod

vianocne orechove ozdoby navod16

Vianočné orechové ozdoby návod

Zo škrupiniek vlašských orechov sa dajú vyrobiť krásne ozdoby nielen na vianočný stromček. Ich výroba je jednoduchá a navyše môžete zrecyklovať zvyšky látok, ktoré doma nájdete. Veľmi vhodné je použitie bavlnenej látky, bio bavlny alebo home decor látky, ktorá vám zostala zo šitia väčšieho projektu. Vďaka týmto orieškom bude váš vianočný stromček neodolateľný a originálny. Návod ako vyrobiť vianočné oriešky patrí k mojim najobľúbenejším. Na výrobu orieškov nepotrebujete špeciálne vybavenie a zapojiť môžete celú rodinu. Nezabudnite si pripraviť dostatočné množstvo orechových škrupiniek. Neváhajte a ihneď sa s nami pustite do výroby týchto ozdôb. Vyrobte si oriešky pre Popolušku 🙂

Na výrobu orieškov budeme potrebovať:

  • orechové škrupiny
  • bavlnená látka
  • ihlu a niť
  • duté vlákno alebo vatu
  • nožnice
  • dekoračný špagát
  • lepiacu pištol

Vianočné orechové ozdoby návod

Ako vyrobiť orechové ozdoby na vianoce:

Látku na patchwork si nastriháme na štvorce s rozmerom 10 x 10 cm. Záleží však od veľkosti orechov. Možno vám bude stačiť štvorec s rozmerom 8 x 8 cm. Ak doma nájdete akékoľvek zvyšky látok, použite ich:

Vianočné orechové ozdoby návod

Z látky ušite klobúčik. Niť sťahujte do kruhu aby vám vznikol tvar klobúčika:

Vianočné orechové ozdoby návod

Oriešky môžeme plniť dutým vláknom alebo vatou. Zvolenú výplň natlačíme dovnútra aby nám vznikol pekný oriešok. Dutým vlákom nešetríme:

Vianočné orechové ozdoby návod

Niť opatrne stiahneme, párkát obtočíme okolo klobúčika a niekoľkokrát prešijeme aby nám oriešok dobre držal tvar:

Vianočné orechové ozdoby návod

Ak chceme mať oriešky na zavesenie pripravíme si špagát. Požiť môžete dekoračný bavlnený špagát alebo prírodnú šnúrku. Odstrihnite si špagát a na konci urobte pevný uzol. Pomocou lepiacej pištole nalepíme špagát dovnútra škrupinky tak, aby bol uzol ukrytý vo vnútri:

Vianočné orechové ozdoby návod

Na dno prázdnej škrupinky dáme pomocou pištole lepidlo a vtlačíme dnu naplnenú látku. Tavné lepidlo tuhne veľmi rýchlo a preto nemusíme dlho čakať. Výplň v škrupinke upravíme, aby mala pekný tvar a prvý oriešok máme hotový:

Vianočné orechové ozdoby návod

Takto pripravené ozdoby sú vhodné nie len zavesenie na vianočný stromček, ale aj na aranžmány a dekorácie vo váze. Ak na oriešky neprilepíme šnúrky na zavesenie, dajú sa použiť ako doplnok do adventných vencov alebo vencov na dvere. Veľmi pekne vyniknú iba tak vysypané v miske na stole:

Vianočné orechové ozdoby návod

Ak sa vám náš článok “ Vianočné orechové ozdoby návod“ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás.

 

Pridaj komentár