Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou

Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou

Návod ako si doma vyrobiť vanilkové mydlo

Mám rada všetko vanilkové. Doma máme vždy iba vanilkové sviečky a vanilkové vonné tyčinky, krém na ruky dokonca aj sladké venčeky k čaju sú iba vanilkové 🙂 Vyrobiť si teda dokonalé vanilkové mydlo bol môj plán na ďalší DIY návod na domáce mydlo. Kombinácia mydlovej hmoty s kozím mliekom a vanilky je pre mňa dokonalá. Mydlová hmota s kozím mliekom je veľmi vhodná na suchú pokožku. Vysoký obsah glycerínu v tejto hmote zaisťuje hydratáciu a zachováva na pokožke príjemný pocit. Táto hmota tiež veľmi dobre pení. Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou je rýchly a pomerne jednoduchý, pripravte si teda potrebné suroviny a pustite sa do výroby mydla so mnou.

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s kozím mliekom 250 g alebo iná biela mydlová hmota
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky
farba do mydla
odstraňovač bubliniek
– bublinková fólia

Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou
Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou

Vanilkové mydlo, podrobný postup:

Glycerínová mydlová hmota je na domácu výrobu mydla najvhodnejšia. Mydlová hmota sa veľmi rýchlo a jednoducho roztápa. Budete potrebovať hrniec s vriacou vodou a misku do ktorej mydlovú hmotu dáte. A vo vodnom kúpeli, nie priamo na plameni, mydlovú hmotu pomaly začnite roztápať. Hmota nesmie zovrieť, stačí ju iba roztopiť a temperovať – udržiavať teplú, inak začne rýchlo tuhnúť. Do roztopenej mydlovej hmoty pridajte pár kvapiek vône do mydla. Do vanilkového mydla môžete použiť vôňu do mydla Vanilkové mlieko.

Mydlové hmoty

Použitie bublinkovej fólie

Ak silikónovú formu vysteliete bublinkovou fóliou na mydle vznikne krásny vzor. Na povrch fólie nastriekajte odstraňovač bubliniek. Mydlová hmota k fólii lepšie priľne a predídete aj nežiadúcim bublinkám. Pripravenú mydlovú hmotu nalejte do silikónovej formy na mydlo. Mydlová hmota nie je horúca a zmes bude tuhnúť pomerne rýchlo. Záleží to však od veľkosti formy, ktorú si zvolíte. Na toto vanilkové mydlo sme zvolili Silikónovú formu na mydlo obdĺžnik dvojitá.

Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou
Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou

Pomôcky na výrobu mydla

Vytuhnuté vanilkové mydlo vyberte z formy a odstráňte bublinkovú fóliu. Dôležité je aby ste použili hranatú formu, do ktorej budete vedieť fóliu vložiť. Guľôčky na fólii vytvoria na mydle krásny vzor. Ak použijete väčšiu formu, mydlo môžete po vytuhnutí nakrájať.

Hmota na výrobu mydla

Mydlo z formy vyberajte až keď sa uistíte, že je skutočne vytuhnuté. Inak môžete mydlo poškodiť. Mydlo nesmie byť teplé a na dotyk mäkké. Pevné a vytuhnuté mydlo zo silikónovej formy vyberiete bez námahy a veľmi rýchlo. Silikónová forma na mydlo je odolná a veľmi ohybná, mydlo z nej veľmi ľahko vyberiete bez jeho poškodenia. Forma na mydlo zo silikónu sa dá použiť opakovane a dokážete si tak vyrobiť stovky mydielok.

Domáca výroba mydla a kozmetiky

Takto pripravené vanilkové mydlo môžete ihneď používať na umývanie. Mydlá vyrobené z mydlovej hmoty majú ideálne PH a nie je potrebné aby odležali a dozreli. Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou môžete využiť aj na výrobu kozmetického darčeka a mydlá darovať. Potešíte mamu, kolegyňu alebo vždy usmievavú pani učiteľku vášho dieťaťa. Zabaľte ho do voskovaného papiera a previažte jutovým špagátom. Takéto voňavé vanilkové mydlo môžete vložiť aj do papierovej krabičky a previazať stuhou.

Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou
Návod ako si doma vyrobiť mydlo s vanilkou

Záver

O tom, že výroba mydla metódou melt and pour (metódou za tepla) nie je žiadna veda ste sa teda už presvedčili. V našom eshope nájdete všetko potrebné na výrobu mydla a kozmetiky: mydlové hmoty, silikónové formy na mydlo, vône do mydla, farby do mydla, práškové farby do mydla, tuhé pigmenty, rastlinné maslá, kozmetické oleje a mnohé iné. Ak vás zaujíma aj iná výroba mydla a kozmetiky, určite si prezrite aj iné návody z našej série venovanej výrobe mydla a kozmetiky. Nájdete tu návody na výrobu mydiel, solí do kúpeľa, peelingov a iných kozmetických výrobkov. Ak sa chcete venovať výrobe mydla a kozmetiky intenzívnejšie a s výrobou ešte len začínate, určite si pozrite článok Tipy, triky a návody na výrobu mydla. Nájdete tu potrebné informácie a praktické tipy ktoré sa vždy hodia – ušetria vám kopec nepodarených výrobkov a mnoho času skúšaním pokus – omyl.

Ostatné návody na výrobu mydla

Pozrieť všetky návody

Ak sa vám náš fotonávod Návod ako si doma vyrobiť vanilkové mydlo páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku a Instagrame. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pridaj komentár