Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou

farebne jesenne tekvice zdobene decoupage technikou 2

Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou

Každý rok mám v pláne vyrobiť niekoľko jesenných dekorácií a vyskúšať niečo nové. Predsavzatie sa mi pomaly tento rok plní a okrem jesennej dekorácie zo žaľuďov som zdobila aj okrasné tekvice. Decoupage technika sa dá použiť na akýkoľvek predmet či materiál. Vyskúšala som pomocou ryžového papiera ozdobiť tekvičky a výsledok sa mi veľmi páči. Vďaka kriedovým akrylovým farbám Decor Paint Soft dostali okrasné tekvičky nový farebný odtieň. Potom potrebujete už len ryžový papier na dekupáž, špeciálne lepidlo na servítkovú techniku a originálna jesenná dekorácie je hotová. Tekvičky som nazbierala v maminej záhrade, sadí ich zo semiačok a úrodu má bohatú každý rok. Moje tekvice ozdobené dekupáž technikou mám aj na balkóne, preto som ich na záver prelakovala. Matný akrylový lak je pre mňa voľba číslo jeden. Servítková technika sa dá použiť na všetky jesenné plody.  Dekorovať sa dajú aj gaštany, žaľude alebo orechy. Vyskúšajte náš originálny návod na farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou 🙂

Na návod na farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou budeme potrebovať:

Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou

Dekupáž technika s použitím ryžového papiera:

Okrasné tekvice najprv dôkladne umyte a osušte. Akrylová farba Decor Paint je vhodná nielen na drevo či textil, ale aj na okrasné tekvice. Na maľovanie používajte plochý štetec:

Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou

Farbou namaľujte celú tekvičku a počkajte pokým zaschne. Decor Paint Soft majú veľmi dobrú kryciu schopnosť a postačí jedna vrstva farby. Nie je potrebné dávať dva nátery ani v prípade, ak ste si vybrali svetlý odtieň akrylovej farby:

Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou

Ako nalepiť ryžový papier na decoupage:

Ryžový papier na decoupage má oproti servítkam veľkú výhodu. Pri nalepovaní na nekrčí a netrhá. Práca s ním je veľmi rýchla, čistá a jednoduchá. Z ryžového papiera vytrhneme obrázok a pomocou média lepidlo na dekupáž nalepíme na okrasnú tekvičku. Plochý štetec namočte do lepidla na decoupage a priložte na ryžový papier. Štetec ťahajte vždy od stredu smerom von, vytlačíte tak vzduch a papier bude dokonale nalepený:

Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou

Počkajte pár minút pokým lepidlo zaschne a Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou sú takmer pripravené. Okrasné tekvice odporúčam na záver ešte prelakovať lakom na dekupáž. Ryžový papier A4 máme v ponuke v rôznych farbách a s rôznym vzorom, určite si vyberiete. Prelakované tekvičky môžete mať potom vyložene aj vonku na balkóne či pred dverami. Menšie tekvičky môžete použiť do vencov ak ich prilepíte pomocou lepiacej pištole. Veľmi pekne vyzerajú iba tak položené v miske na stole:

Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou

Ak sa vám náš kreatívny návod Farebné jesenné tekvice zdobené decoupage technikou páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku.  Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!


Kreatívna štartovacia sada decoupage vintage style

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Akrylové farby Decor Paint:

Ryžový papier na decoupage A4:

Pridaj komentár