Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint

navod na jesennu dekoraciu s pouzitim farieb decor paint 12

Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint

Prišla jeseň, moje obľúbené ročné obdobie a ja sa z toho veľmi teším. Nevadí mi ani chladné počasie a ani to množstvo dní, kedy sa nebude dať ísť von kvôli počasiu. Uznávam, že dážd nie je veľmi príjemný a poviete si, že nás zasa čakajú dlhé nudné večery. Zažente nudu a inšpirujte sa týmto kreatívnym návodom ako si pomocou akrylových farieb vyrobíte originálne doplnky do domácnosti. Posledné pekné dni babieho leta som využila naplno prechádzkami v lese, na ktorých som objavila množstvo “pokladov”. Našla som rôzne jesenné plody – žalude, gaštany, oriešky, listy zo stromov a papradia. Nazbierala som aj okrasné tekvičky v záhrade mojej mamy. Na výrobu dekorácii potrebujem už iba akrylové farby a zopár drobností. Lak na dekupáž (decoupage), štetec a lepiacu pištol. Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint určite poteší aj deti. Pustite sa do tvorenie ešte dnes 🙂

Na výrobu budeme potrebovať:

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-1

Postup:

Pripravíme si žaľude. Opatrne odstránime klobúčik z každého plodu, ktorý chceme pomaľovať. Odporúčame pracovať so zelenými plodmi, tie sú pekné a pevné – bude sa vám s nimi lepšie pracovať:

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-2

V časti kde bol klobúčik, spravíme špáradlom dierku a plod napichneme. Bude sa nám jednoduchšie maľovať:

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-3

Dierka po špáradle bude potom ukrytá pod klobúčikom takže ju nebude vôbec vidieť:

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-4

Vyberte si odtiene vaších obľúbených farieb. Akrylová farba Decor Paint je vhodná aj na jesenné dekorácie, nielen na dekupáž techniku. S akrylovou farbou sa pracuje veľmi dobre, rýchlo schne a má vynikajúcu kryciu schopnosť:

Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint

Akrylová farba je úplne suchá po pár minútach. Namaľovaný žaluď je potrebné prelakovať aj v prípade, že budete mať túto jesennú dekoráciu iba vo vnútri. Na lakovanie môžete použiť matný alebo lesklý lak na decoupage alebo lepidlo s lakom 2 v 1 na dekupáž techniku:

Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint

Lepiaca pištol je šikovný pomocník a určite ju využijete pri rôznych hobby technikách, pri aranžovaní a výrobe dekorácií. Počkajte, kým sa pištol zahreje a lepidlo vytlačte do klobúčika:

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-8

Namaľovaný plod spojte s klobúčikom a pritlačte na pár sekúnd. Lepidlo zaschne takmer okamžite:

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-9

Použite rôzne odtiene akrylových farieb. Vyrobte farebné a veselé žalude. Nebojte sa použiť rôzne farby. Veľmi pekne vyzerá ružová farba Decor Paint Soft, tyrkysová alebo zelená akrylová farba sa tiež hodí:

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-10

Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint je takmer hotový. Stačí už len nechať plody vyschnúť a vhodne naaranžovať.

navod-na-jesennu-dekoraciu-s-pouzitim-farieb-decor-paint-12

Takto pripravené jesenné dekorácie môžete využiť na aranžovanie. Veľmi pekne vyzerajú v miske ako dekorácia spolu so sviečkami a šiškami alebo ich pomocou hobby tavnej pištole prilepte na venieca, ktorý zavesíte na dvere. Pomaľovať môžete aj gaštany, šišky alebo oriešky. Akékoľvek jesenné plody, ktoré vám pri prechádzke v lese cinknú do nosa 🙂

Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint

Ak sa vám náš kreatívny Návod na jesennú dekoráciu s použitím akrylových farieb Decor Paint páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Akrylové farby Decor Paint:

Pridaj komentár