fbpx

Cheesecake z hokaido tekvice a so slaným karamelom

Cheesecake z hokaido tekvice a slaným karamelom

Cheesecake z hokaido tekvice a so slaným karamelom

Tekvica je typická jesenná zelenina. Môžete ju grilovať, piecť alebo zapekať. Dajú sa z nej urobiť chutné placky, príloha k mäsku a samozrejme vynikajúca krémová polievka. To všetko určite poznáte, ale skúšali ste piecť tekvicový koláč? Ak nie, nevadí – pretože vám ukážeme ako si z obyčajnej hokaido tekvice upečiete lahodný koláč. Upečte si spolu s nami cheesecake z hokaido tekvice a so slaným karamelom a určite to nebudete ľutovať.

Na tekvicový cheesecake
budeme potrebovať:

Korpus:
– 150 g sušienky Spekulatius
– 50 g masla

Náplň:
– 400 g tekvicové pyré
– 250 g smotanový syr Philadelphia
– 250 g jemný tvaroh
– 2 vajíčka
– 1 PL hladká múky
– 3 PL trstinový cukor
– 1 ČL škorica
– 1 ČL aníz
– 1 ČL mletý klinček
– 1 vanilkový lusk

Slaný karamel ganache:
– 40 g maslo
– 80 g kryštálový cukor
– 500 ml smotana na šľahanie
– morská soľ

cheesecake z hokaido tekvice 4

Tekvicový cheesecake, postup:

Na základ nášho koláča budeme potrebovať domáce tekvicové pyré. Možno to znie zložito a poviete si, že tekvicové pyré vyrábať doma nebudete, ale určite sa toho nebojte. Hokaido tekvicu umyte, vyberte z nej dužinu a zrniečka a nakrájate na mesiačiky. Položte na papier na pečenie a pečte vo vyhriatej rúre asi 30 minút. Tekvicu sledujte aby sa nepripiekla: na pyré ju potrebujete upiecť a nie ugrilovať 🙂 Upečenú tekvicu rozmixujte a nechajte vychladnúť. Ak máte veľkú tekvicu, pyré si môžete odložiť aj na neskôr. Takto pripravené tekvicové pyré môžete skladovať v mrazničke.

Pustite sa do prípravy korpusu. Tekvica, slaný karamel a korenisté sušienky Spekulatius spolu dokonale fungujú. Vďaka tejto kombinácii dosiahnete tú pravú chuť. Na korpus potrebujete iba 2 ingrediencie – sušienky rozmixujte a pridajte roztopené maslo. Na spodok tortovej formy dajte papier na pečenie a sušienky. Sušienkovú zmes rovnomerne rozprestrite a poriadne utlačte. Korpus môžete dať zapiecť na 10 minút.

Do väčšej misky dajte tekvicové pyré, tvaroh, syr, vajíčka a trochu zašľahajte. Postupne pridajte korenie, cukor, múku a semienka z vanilky. Vyšľahajte tekvicovo tvarohový krém, už teraz má krásnu farbu a vďaka koreniu aj skvele vonia. Nezabudnite, že cheesecake treba miešať ručne iba metličkou. Ak použijete mixér, našľaháte do náplne priveľa vzduchu a to nie je žiaduce. Takto pripravenú hmotu dajte na predpečený korpus a koláč môže ísť do rúry. Pečte ho 50 minút v rúre vyhriatej na 180 stupňov. Po 50-tich minútach rúru vypnite ale neotvárajte dvierka, cheescake musí chladnúť pomaly v zatvorenej rúre.

Cheesecake z hokaido tekvice a slaným karamelom
Cheesecake z hokaido tekvice a slaným karamelom

Ako pripraviť domáci slaný karamel

Na tento koláč je ganache zo slaným karamelom ideálna. V hrnci roztopte cukor a maslo. Aby vám zmes neprihorela, pracujte na miernom ohni a nezabudnite stále miešať. V inom hrnci zohrejte smotanu, nevarte iba ju zohrejte pod bod varu. Keď sa maslo a cukor roztopí prilejte teplú smotanu a miešajte. Zmes stále miešajte a varte, až pokým nebude mať vami požadovanú farbu. Odstavte z ohňa a primiešajte morskú soľ podľa chuti.

A máme hotovo

Na vychladnutý cheesecake nalejte ganache. Pomocou lyžičky môžete po okraji koláča vytvoriť aj efektné “stekance” Pracujte však rýchlo, ganache chladne a tuhne. Na ozdobenie môžete použiť opražene a nasekané lieskové a lyofilizované podrvené maliny alebo malinový prach. Cheesecake z hokaido tekvice a so slaným karamelom stačí teraz už len nakrájať a môžete si vychutnať dokonalú chuť:

Cheesecake z hokaido tekvice a slaným karamelom

Dobrú chuť 🙂

Kvalitné drevené hračky pre deti

Záver

Cheesecake z hokaido tekvice a so slaným karamelom je ideálny dezert pre všetkých milovníkov menej sladkých kolačov. Nadýchaná a veľmi lahodná náplň sa dokonale hodí k anízovej chuti korpusu zo sušienok a slaný karamel je ideálna bodka na záver. Vyskúšajte, neoľutujete a dajte nám vedieť či vám cheesecake chutil 🙂

Najnovšie články z blogu:

Ak sa vám náš fotonávod Cheesecake z hokaido tekvice a so slaným karamelom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Viac inšpirácií nájdete aj na našom Instagram, Pinterest a Youtube. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

Pridaj komentár