Čarovný svietnik z poháru na zaváranie

navod svietnik 8

Čarovný svietnik z poháru na zaváranie

Tohtoročná sezóna zavárania a varenia džemov je už za nami a ako správnej gazdinke aj teraz mi zopár fliaš a pohárov zostalo nevyužitých. Každý rok natrafím v obchodoch na nové poháre a aspoň zopár kúskov si musím kúpiť. Prázdne poháre občas využívam aj inak, ako len na skladovanie ovocia. Ak máte radi sviečky a romantickú atmosféru, tento návod sa vám bude páčiť. Pripravila som pre vás projekt, ktorý zvládnete aj počas sledovania vianočnej rozprávky.

Na výrobu svietnika budeme potrebovať:

– pohár na zaváranie alebo skledenú fľašu
– farby na sklo ale farbyDecor paint soft
– štetec a nožnice
– čipku alebo shuhy
– textiné mašličky alebo iné drobnosti na dozdobenie

Čarovný svietnik z poháru na zaváranie

Sklenenú nádobu najprv umyte. Je potrebné odmastit jej povrch aby sa vám dobre a ľahko na sklo maľovalo. Pohár osušte a do sucha vyutierajte. Pripravte si farby na sklo. Pre uľahčenie práce vám odporúčam farby ktoré nie je potrebné fixovať vypečením. Odporúčam farby na sklo Vitrail alebo farby Prisme.

Čarovný svietnik z poháru na zaváranie

Vyrobiť si takýto svietnik si nevyžaduje žiadne maliarske umenie. Štetcom urobte zopár bodiek po obvode celého pohára.

navod-svietnik-3

Výber farieb je len na nás, použite vaše obľúbené odtiene. Čím viac farieb použijete, tým bude váš svietnik veselší. Ak sa vám stane, že sa vám nie vždy podarí dokonalá bodka vôbec to nevadí 🙂

navod-svietnik-4

Keď máte domaľované nechajte farby zaschnúť. Farby na sklo Vitrail potrebujú iba pár minút, Prisme schne 24 hodín. Skôr ako začnete maľovať, prečítajte si tieto informácie na obale farieb, aby ste neboli zaskočení ak budú farby schnúť pridlho.

navod-svietnik-6

Hrdlo pohára previažte krajkou. Odstrihnite si kúsok, ktorým oviniete celé hrdlo a bude vám z každej strany 5 cm prevyšovať. Ak sa vám bude čipka šmýkať, pomôžte si a k poháru ju prilepte pomocou obojstrannej lepiacej pásky. Stačí kúsok a čipka bude pevne držať tam, kde ju potrebujete mať. Miesto, kde sa čipka spája prelepíme textilnou mašličkou.

navod-svietnik-7

Takto pripravený svietnik je vhodný na čajové sviečky. Pokiaľ potrebujete svietnik na väčšie sviečky, vyberte si veľký pohár. Pokiaľ to počasie dovolí, takýto elegantný svietnik môžete používať aj na skrášlenie exteriéru a dodať tak romantický nádych balkónu či terase.

navod-svietnik-8

Akrylové farby Decor Paint:

Štartovacia sada výroba sviečok

Ak sa vám náš článok “ Čarovný svietnik z poháru na zaváranie – návod ” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

 

Pridaj komentár