Ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu

ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu

Ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu

Domáca výroba mydla je návyková – to vám môžem naozaj potvrdiť. Ak viete ako na to a máte k dispozícii tie správne suroviny na výrobu mydla, zvládnete to za pár minút. Pre mňa je výroba mydla relax. Keď som pred pár dňami s veľkým očakávaním rozbalovala zásielku s novým tovarom ,veľmi som sa tešila na nové silice do mydla. Rozmarín, kakao, mäta a môj favorit – grepová silica do mydla. Preto ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu bude dnešný návod.

Ako si vyrobit mydlo s ovocnou vôňou grepu

Výroba mydla a kozmetiky

Na výrobu sviežeho ovocného mydla budem dnes používať bielu mydlovú hmotu. Použijem však dva druhy – mydlová hmota 3 druhy masla a glycerínová hmota s bambuckým maslom. Mydlo s obsahom bambuckého masla je dostatočne mastné a je veľmi vhodné na suchú pokožku. Hmota 3 druhy masla obsahuje tri veľmi obohacujúce maslá. Nielen bambucké, ale aj mangové a kakaové maslo. Domáca výroba mydla je relax a keď si raz vyrobíte vlastné mydlo, už nebudete chcieť žiadne iné.

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s bambuckým maslom 250 g
hmota na mydlo 3 druhy masla 250 g
silikónová forma na mydlo
100 % silica do mydla
farba do mydla a kozmetiky
odstraňovač bubliniek

Ako si vyrobit mydlo s ovocnou vôňou grepu

Ako si vyrobiť mydlo, postup

Pripravte si všetko potrebné a pustite sa so mnou do výroby mydla. Mydlovú hmotu nakrájajte na menšie kocky a roztápajte pomalým zohrievaním. Odporúčam mydlovú hmotu temperovať podobne ako čokoládu – hmota nezovrie a bude sa plynulo a pomaly roztápať. Hmota na výrobu mydla nemusí byť horúca, postačí keď ju roztopíte tak, aby bola tekutá. Do roztopenej hmoty pridajte farbu do mydla. Jemne ružovú farbu grepu dosiahnete zmiešaním dvoch rôznych farieb. Do mydlovej hmoty nakvapkajte 2 kvapky ružovej a 2 kvapky žltej farby. Ja som použila konkrétne farba do mydla citrónová žltá a farba do mydla a kozmetiky ružová.

Ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu

Roztopenú mydlovú hmotu dôkladne zamiešajte. Na miešanie používajte drevenú špachtlu alebo drevenú lyžičku. Pár kvapiek vône 100 % prírodná grepová silica mydlo krásne prevonia. Grepová silica do mydla je 100 % prírodný výťažok. Silicu pridávajte iba po kvapkách – zopár kvapiek vône do mydla postačí na to, aby bolo vaše mydlo krásne prevoňané. Pri dávkovaní vône do mydla neprekračujte odporúčané množstvo pri výrobe kozmetiky (mydla) je 0,1- 0,2 %.

Ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu

Takto pripravenú mydlovú hmotu nalejte do silikónovej formy na mydlo. Keďže mydlová hmota nie je horúca, bude tuhnúť pomerne rýchlo. Záleží to však od veľkosti formy, ktorú si zvolíte. Silikónová forma na mydlo je odolná a veľmi ohybná, mydlo z nej veľmi ľahko vyberiete bez jeho poškodenia. Forma na mydlo sa dá použiť aj viac ako 1000 krát.

Ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu

Ihneď ako nalejete roztopenú hmotu do silikónovej formy, na povrch mydla nastriekajte odstraňovač bubliniek. Tento prípravok je viac ako 99 % alkohol, ktorý povrch mydla vyhladí a zbaví bubliniek. Bublinky a pena sa na mydlovej hmote môžu vytvoriť vtedy, keď hmotu pri roztápaní veľmi rýchlo miešate a tým do nej našľaháte vzduch. A vzduch spôsobí, že sa na mydle vytvorí pena.

Ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu

Teraz už len počkaj pár minút a vaše voňavé grepové mydlo môžete ihneď používať. Mydlá z glycerínovej mydlovej hmoty sú vďaka obsahu glycerínu vhodné na suchú aj citlivú pokožku. Glycerín ktorý je v obsiahnutý v tejto hmote, zabezpečuje hydratáciu pokožky, zabraňuje jej vysušeniu a bráni ju pred podráždením. Mydlová hmota s glycerínom sa používa pri teplom procese výroby mydla.

Ako si vyrobit mydlo s ovocnou vôňou grepu

Domáca výroba mydla a kozmetiky

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako si vyrobiť mydlo s ovocnou vôňou grepu páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár