Ako používať vintage effect médium návod

ako pouzivat vintage effect medium navod 15

Ako používať vintage effect médium návod

Dekupáž vintage štýl je stále veľmi žiadaná technika. Vo vintage štýle môžeme dekorovať drevené krabičky a rôzne drevené polotovary, nábytok, bytové doplnky a dekorácie. Starý, zošúchaný a opotrebovaný vzhľad veľmi ľahko dosiahneme pomocou špeciálneho roztoku Vintage effect medium. V kombinácii s kriedovou akrylovou farbou Decor Painf Soft vieme dosiahnuť dokonalý zošúchaný vzhľad. Patina je na nerozoznanie od pravej patiny. Tento Vintage effect roztok má veľkú výhodu: práca s ním je rýchla, ľahká a veľmi jednoduchá. Ak túžite do krabičke na vaše poklady vo vintage vzhľade, neváhajte a vyskúšajte dekupáž vintage techniku podľa nášho návodu. V našom článku Ako používať vintage effect médium návod sa dozviete ako na to krok za krokom.

Na návod na vintage effect médium budeme potrebovať:

Ako používať vintage effect médium návod

Na namaľovanie drevenej krabičky použijeme plochý štetec. Kriedové akrylové farby Decor Paint Soft sú ideálne nielen na dekupáž, ale aj na drevo a techniku s nádychom vintage štýlu. Na spodný náter sme použili výraznú farbu odtieň Country modrá:

ako-pouzivat-vintage-effect-medium-navod-2

Ako používať vintage effect médium:

Počkáme pokým farba Decor Paint zaschne. Ako ďaľší krok použijeme vintage effect médium. Ide o špeciálny prípravok určený na dostiahnutie žiadaného vintage, ošumelého a zošúchného vzhľadu. Vintage médium je biely roztok:

Ako používať vintage effect médium návod

Vintage roztok nakvapkáme na povrch pomaľovanej krabičky a plochým štetcom rozotieme po celej ploche. Vintage médium nanesieme na celú krabičku:

Ako používať vintage effect médium návod

Po zaschnutí vintage média začneme nanášať ďaľšiu farbu Decor Paint. Aby bol starobylý efekt dokonalý, vrchnú farbu zvoľte konktastnú. Ideálny je neutrálny, svetlejší odtien. Farbu nanášajte pomocou tupovacieho štetca:

ako-pouzivat-vintage-effect-medium-navod-6

Ako sa robí vintage efekt:

Kriedové farby majú vynikajúcu kryciu schopnosť a sú vhodné aj na dekupáž techniku. Po zaschnutí farby stačí už len drevenú krabičku pomocou brúsneho papiera zošmirgľovať:

Ako používať vintage effect médium návod

Konečný vzhľad vašej krabičky si reguľujete sami. Intenzita ošúchaného vzhľadu je len na vás, všetko zavisí od ťahou brúsneho papiera. Vintage effect môže byť jemný ale aj veľmi výrazný:

Ako používať vintage effect médium návod

Takto pripravenú krabičku môžete ešte daľej dekorovať. Krabičku nezabudnite na záver prelakovať. Odporúčame záverečný lak na dekupáž, my použili sme matný:

Ako používať vintage effect médium návod-8

Krabička vo vintage štýle je hotová. Tento vintage prípravok môžete použiť aj na dekorovanie nábytku. V kombinácii s farbou Decor Paint sa vám poradí dosiahnuť dokonalý “zošúchaný” efekt. Takto pripravenú drevenú krabičku môžete dozdobiť pomocou dekupáž techniky a decoupage ryžového papiera. Celý postup na servítkovú techniku (decoupage) nájdete v našom návode TU.

Ako používať vintage effect médium návod

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako používať vintage effect médium návod páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Akrylové farby Decor Paint:

Ryžový papier na decoupage A4:

Pridaj komentár