fbpx

Kreatívny návod na decoupage s použitím ryžového papiera

Štartovací balíček Dekupáž ryžový papier

Kreatívny návod na decoupage s použitím ryžového papiera

Vymeňte servítky za ryžový papier na decoupage a objavte nový spôsob dekorovania. Ryžový papier na decoupage je ideálny pre začiatočníkov, decoupage s týmto papierom sa vám vždy dokonale podarí. Neváhajte a vyskúšajte našu novinku – ryžový papier na decoupage vo formáte A4. Kreatívny návod na decoupage s použitím ryžového papiera vám vysvetlí krok za krokom ako dosiahnete úžasný výsledok s minimálnou námahou.

Na výrobu budeme potrebovať:

navod-decoupage-s-ryzovym-papierom-1

Ryžový papier návod:

Drevenú krabičku alebo predmet ktorý budeme dekorovať, je potrebné najprv namaľovať. Použili sme akrylovú farbu Decor Paint Soft v odtieni Holubia sivá:

navod-decoupage-s-ryzovym-papierom-2

Pomocou špeciálneho penového tupovacieho štetca nanesieme akrylovú farbu na drevenú krabičku. Tupovací štetec je vhodné používať práve pri decoupage technike, keďže po ňom nie je vidno ťahy štetcom:

navod-decoupage-s-ryzovym-papierom-3

Akrylová farba schne pár minút. Je potrebné dbať na to, aby bola farba úplne suchá – inak sa môže stať, že si pri lepení poškodíme ryžový papier:

Ryžový papier na decoupage postup

Počas čakania si pripravíme ryžový papier. Platí rovnaká zásada ako pri práci so servítkou – ryžový papier nikdy nestiháme ale vždy iba trháme:

Ryžový papier na decoupage postup

Zvolený motív opatrne vytrhneme z celého ryžového papiera a pripavíme si lepidlo na decoupage techniku v našom prípade lepidlo na drevo:

navod-decoupage-s-ryzovym-papierom-6

Ryžový papier položíme na krabičku – presne na miesto, kde ho chceme nalepiť:

navod-decoupage-s-ryzovym-papierom-7

Plochý štetec ponoríme do lepidla na decoupage. Priložíme na ryžový papier a obrázok nalepíme:

navod-decoupage-s-ryzovym-papierom-8

Štetec pritláčame, aby sme spod ryžového papiera vytlačili vzduch. Po zaschnutí lepidla bude obrázok dokonale nalepený, papier bude hladký bez bublín a záhybov. Toto je tá veľká výhoda ryžového papiera oproti servítkam na decoupage:

Ryžový papier návod

Ryžový papier ponúka širokú paletu vzorou a motívov. Je len vás aký si vyberiete. Tento papier môžete použiť na drevo, sklo, papier, sviečky… a nezabudnite na vhodne zvolené lepidlo na decoupage.

Kreatívny návod na decoupage s použitím ryžového papiera

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod na decoupage s použitím ryžového papiera páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Ak vás táto technika zaujala, v eshope si môžete zakúpiť kompletný štartovací balík so všetkým potrebným na výrobu + podrobný návod:

Kreatívna štartovacia sada decoupage vintage style

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Lepidlá a laky na dekupáž:

Decoupage krabičky:

Ryžový papier na decoupage:

Pridaj komentár