Výroba snežítka návod

Výroba snežítka návod

Mali ste niekedy doma snežítko? Ja veru nie, ale ako dieťa som také niečo túžila mať. Vyrobiť originálne snežítko je naozaj veľmi jednoduché. Pustite sa do výroby ešte dnes. Všetko potrebné máte určite doma k dispozícii. Veľkým pomocníkom je tavná lepiaca pištol. Poslúži vám aj na výrobu tejto dekorácie. Ako na to vám ukážeme v našom fotonávode:

Na výrobu snežítka budeme potrebovať:

  • plastovú alebo sklenenú fľašu
  • dekorácie /stromčeky, muchotrávky/
  • orechovú škrupinku
  • glitre
  • lepiaca pištol
  • voda

Pomocou lepiacej pištole budeme všetky dekorácie lepiť na vnútornú stranu vrchnáka. Začneme orechovou škrupinou ktorá nám vytvorí podklad pre ďalšie dekorácie. Lepidlo nanesieme po celom obvode škrupinky:

Výroba snežítka návod

Orechovú škrupinu nalepíme na dno vrchnáčika. Počkáme pár sekúnd pokým lepidlo vychladne. Ak budete používať plechové viečko, odporúčme vám najprv ho odmastniť:

vyroba-snezitka-navod-7

Na škrupinku nalepíme stromček. Lepidlo nenesieme na kmeň a prilepíme na škrupinku. Pracujeme opatrne, lepidlo je horúce:

Výroba snežítka návod

Stromček pritlačíme a opäť chvílu počkame pokým lepidlo vychladne:

vyroba-snezitka-navod-1

Okolo stromčeka nalepíme drobné dekorácie. My sme lepili malé muchotrávky. Použiť môžete aj drobné postavičky, šišky alebo aj malé darčeky:

Výroba snežítka návod

Teraz si pripavíme fľašu, ktorú naplníme vodou takmer po kraj. Do vody začneme sypať rôzne glitre a trblietky. Je na nás aký tvar a farbu si zvolíme. Použiť môžeme jemné glitre a rôznofarebné hviezdičky:

vyroba-snezitka-navod-5

Do vody ponoríme stromček a vrchnák dobre uzavrieme. Fľašu prevrátime, párkrát otočíme aby sa glitre a voda premiešali a budeme už len sledovať ako v našom snežítku sneží:

vyroba-snezitka-navod-4

Podľa návodu môžete vyrobiť snežítka s rôznymi fgúrkami a dekoráciami. Nemusíte použíť iba zimé či vianočné motívy. Fantázii sa medze nekladú. Prekvapte svojich blízskych a darujte im takýto vtipný darček.

vyroba-snezitka-navod-3

Ak sa vám náš článok “ Výroba snežítka návod “ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!