Transfer gel na drevo postup

transfer gel na drevo postup 16

Transfer gel na drevo postup

Technika transfer je prenášanie obrázku alebo textu na rôzne povrchy. Transfer gel na drevo postup vám ukáže krok za krokom, ako preniesť obrázok alebo text napríklad na drevo alebo drevenú krabičku. Pomocou špeciálneho transfer roztoku a špeciálneho transfer papiera môžete preniesť obrázok, text alebo dokonca fotku na drevo, textil, papier, plast, sklo alebo kov. Vďaka špeciálnemu médiu transfer roztok sa vám vaše dielo vždy vydarí a výsledok bude dokonalýPrenášať môžete akékoľvek obrázky, čiernobiele alebo aj plnofarebné. Na techniku transfer môžete použiť aj vlastný vytlačený obrázok. Tlač musí byť v najvyššej kvalite na laserovej tlačiarni. Techniku transfer je ideálne kombinovať s kriedovými akrylovými farbami Decor Paint Soft, ktoré zanechajú namaľovaný povrch dokonale hladký a extra matný, čo je pre vintage vzhľad ideálna kombinácia.

Na postup na transfer techniku budeme potrebovať:

transfer-gel-na-drevo-postup-1

Transfer gel na drevo postup:

Drevená krabička sa môže pomaľovať kriedovými farbami Decor Paint Soft. Je len na vás akú farbu si zvolíte. My sme sa rozhodli použiť dve rôzne farby Decor Paint a to Decor Paint Sotf Viktoríanska ružová a Decor Paint Holubia sivá:

Transfer gel na drevo postup

Počkáme pokým akrylové farby dôkladne zaschnú. Pri farbách Decor Paint to trvá naozaj iba pár minút. Ak je to potrebné, použite dve vrstvy farby:

Transfer gel na drevo postup

Špeciálny transfer papier je v ponuke v rôznych prevedeniach, s obrázkami alebo iba s textom. Pomocou transfer média môžete prenášať aj farebné obrázky. Z transfer papiera si vystrihnite zvolený motív:

Transfer papier na drevo

Obrázok vystrihnite s okrajom, postačí pár milimetrov. Nie je potrebné nápis dôkladne obstrihať, ťažko sa vám potom bude fixoval na podklad:

Transfer gel na drevo postup

Vystrihnutý obrázok priložte na krabičku. Nezabudnite obrázok položiť tlačou na krabičku. Všetky nápisy na transfer papieroch sú vytlačené zrkladlovo. Je to veľmi dôležité, inak by sa nápis otlačil naopak a to určite nechceme:

Transfer gel na drevo postup

Papier je potrebné zafixovať, aby sa nehýbal. Na tento účel poslúži obyčajná papierová lepiaca páska:

Transfer gel na drevo postup

Špeciálny transfer roztok môžete použiť na všetky potvrchy. Práca s ním je rýchla, jednoduchá a výsledok je vždy skvelý. Menší plochý štetec ponorte do transfer roztoku:

transfer roztok na drevo stamperia

A štetcom obkreslite nápis na transfer papieri. Štetec ponorte do transfer média a prejdite po predtlačených písmenách:

Transfer gel na drevo postup

Dbajte na to, aby bol roztok nanesený na celý nápis. Miesta kde roztok nebude sa neotlačia. Ak na papier nanesiete veľa transfer média, tlač sa začne roztekať a otlačený nápis bude rozmazaný:

Transfer gel na drevo postup

Takto pripravený papier pritlačte na krabičku pomocou lyžičky. Opatrne prejdite lyžičkou po každom písmenku. Tento krok je nevyhnutný, aby sa na krabičku preniesol dôkladne celý obrázok:

Transfer gel na drevo postup

Odstránime papier a prenos obrázku na drevo pomoocu transfer roztoku máme hotový. Výsledok je dokonalý:

Transfer gel na drevo postup

Transfer gel roztok Stamperia

Transfer gel na drevo postup krok za krokom pomocou transfer roztoku máme hotový. Drevené krabičky dekorované transferom môžete použiť ako šperkovnicu, krabičku na čaj alebo na drobnosti. Pomocou techniky transfer si môžete vyzdobiť aj tácky a podnosy, vyrobiť obrázky a dokonca aj obrazy s vašimi fotkami. Stačí, ak si obrázok vytlačite na laserovej tlačiarni. Takto vytlačený papier sa bude pri transfer technike správať ako originálny transfer papier. Na záver nezabudnite krabičku prelakovať lakom na dekupáž techniku. Prelakovanú krabičku či obrázok je možné utierať vlhkou handričkou alebo ošetriť prípravkom proti prachu.

Transfer gel na drevo postup decoupage krabičky

Ak sa vám náš kreatívny návod Transfer gel na drevo postup páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne kreatívne návody. Tešíme sa na vás!

Transfer papier:

Decoupage krabičky:

Pridaj komentár