Ryžový papier na decoupage techniku

Ryžový papier na decoupage techniku

Ak je decoupage technika aj vašou srdcovou záležitosťou, určite vyskúšajte ryžový papier na decoupage techniku. Vymeňte servítky za ryžový papier na decoupage a objavte nový spôsob dekorovania. Ak ste naopak úplný začiatočník a máte zo servítkovej techniky obavy, toto je pre vás tá správna voľba, aby sa aj vaša prvotina vydarila. Neváhajte a vyskúšajte našu novinku.

Prečo treba vyskúšať ryžový papier na decoupage techniku

Pýtate sa prečo je ryžový papier na decoupage vhodnejší ako servítka? Má viacero výhod a je ideálny aj pre začiatočníkov. Ryžový papier nikdy nestriháme – iba trháme. Papier stačí položiť na predmet ktorý dekorujeme a natrieť lepidlom na decoupage techniku. S ryžovým papierom sa pracuje oveľa jednoduchšie ako so servítkou. Výhodou ryžového papiera je jeho odolnosť – preto je vhodný aj pre začiatočníkov. Ryžový papier sa netrhá a práve tým sa od servítok líši najviac. Pod papierom sa nevytvárajú bublinky, po nalepení zostáva krásne hladký a na rozdiel od servítky sa na ňom nevytvárajú záhyby. Výsledný efekt je krajší ako pri práci so servítkou. Samozrejme dizajn papiera je rôzny a každý si nájde obrázok aký sa mu najviac páči. Ak dávate prednosť vintage motívnom, kvetom, zátišiam, páči sa vám Paríž alebo hľadáte iba neutrálny podklad, ryžový papier ponúka širokú škálu motívov. Rovnako ako servítky aj ryžový papier môžete použiť na rôzne povrchy ako je drevo, papier, plast, plech, textil, sklo a keramika, sviečky, terakotta či polystyrén. Nezabudnite, že na rôzne povrchy je potrebné použiť aj rôzne lepidlá na servítkovú techniku.

Kde kúpim ryžový papier na decoupage techniku?

Môžete si ho objednať cez náš eshop, alebo ho dostanete kúpiť aj v našich kreatívnych potrebách Šperkovo v OC Retro alebo na obchodnej ulici v Bratislave.

Ryžový papier na decoupage techniku    Ryžový papier na decoupage techniku

Pozrieť v eshope

Pustite sa do práve ešte dnes. Pomôžeme vám našim novým návodom.

Na čo ešte nezabudnúť?

Klasickú servítkovú techniku môžete kombinovať nie len s vintage efektom ale aj s krakelovacím lakom, vďaka ktorému dosiahnete krásne a jedinečné praskliny. Pomocou vhodne zvoleného lepidla na decoupage techniku môžete zdobiť nielen drevo a papier ale aj sklo a keramiku, textil a dokonca aj sviečky.

Lepidlo s lakom na decoupage 100 ml Lepidlo na decoupage na textil 100 ml


Ďalšie kreatívne návody:

Decoupage technika na sviečky

Vďaka špeciálnym lepidlám môžeme zdobiť servítkami akýkoľvek povrch. Drevo, papier, sklo, textil a sviečky.

Pozrieť návod
Kreatívny návod na transfer gel

Kreatívny návod na transfer gel

Pomocou špeciálneho transfer gelu môžete preniesť vytlačený obrázok, text alebo dokonca fotku na drevo.

Pozrieť návod
decoupage navod

Decoupage vintage style návod

Decoupage technika vo vintage style je ideálna na dekorovanie drevených krabičiek, šperkovníc alebo podnosov.

Pozrieť návod
Ohodnoťte článok:
[Total: 0 Average: 0]