Ryžový papier na decoupage postup

ryžový papier na decoupage

Ryžový papier na decoupage postup

Vyskúšajte ryžový papier na decoupage a objavte čaro dekupáž techniky. Práca s ryžovým papierom je ideálna aj  pre začiatočníkov. Tento špeciálny papier sa netrhá, nekrčí a práca s ním je veľmi jednoduchá. Vyskúšajte niektorý z našich nových motívov ryžového papiera na decoupage vo formáte A4. Ryžový papier na decoupage postup vás prevedie celým procesom výroby krok za krokom.

Na výrobu budeme potrebovať:

ryzovy-papier-na-decoupage-postup-1

Ryžový papier na decoupage postup:

Drevenú Krabičku na decoupage, ktorú budeme dekorovať pomocou ryžového papiera musíme najprv namaľovať. Na drevo je ideálne akrylová farba alebo kriedová farba:

Akrylové farby na decoupage Dekor Paint

Použili sme kriedovú farbu Decor paint sotf v odtieni Viktoriánska ružová. Táto farba má po zaschnutí krásny púdrový vzhľad a na drevenej krabičke vyzerá naozaj veľmi dobre. Farbu nanášame pomocou tupovacieho štetca:

ryzovy-papier-na-decoupage-postup-2

Farba Decor Paint schne veľmi rýchlo. Počas čakania si môžeme pripraviť ryžový papier na dekupáž. Z papiera si najprv odstrihneme väčší kúsok:

ryzovy-papier-na-decoupage-postup-3

Ako pracovať s decoupage papierom

Dekupáž s ryžovým papierom je veľmi jednoduchá. Motív, ktorý budeme lepiť na drevenú krabičku, si podobne ako zo servítky iba vytrhávame:

dekupaz-s-ryzovym-papierom-4

Ak budeme ryžový papier lepiť cez miesta kde sa drevená krabička otvára, ryžový papier rozstrihneme na 2 kúsky:

dekupaz-s-ryzovym-papierom-6

Ryžový papier prilepíme na drevenú krabičku pomocou špeciálneho lepidla na dekupáž /decoupage/ techniku.  Toto lepidlo je biele, ale počas toho ako bude lepidlo schnúť, postupne spriehľadnie:

na-co-sa-pouziva-ryzovy-papier-7

Pomocou plochého štetca ryžový papier nalepíme na krabičku – na miesto kde chceme obrázok mať. Štetec ponoríme do lepidla na dekupáž a jemným tlakom papier prilepíme:

na-co-sa-pouziva-ryzovy-papier-8

Pritláčaním štetca s lepidlom na ryžový papier zabránime zvlneniu papiera a vytlačíme vzduch. S ryžovým papierom sa pracuje veľmi jednoducho, kedže sa papier nevlní a netrhá:

Ryžový papier na decoupage postup

Po nalepení papiera na krabičku počkáme, pokým lepidlo dokonale zaschne a následne prelakujeme. Použitím laku na decoupage zabránime prípadnému poškodeniu alebo zoškrabaniu farby a zároveň krabičku ochránime. Prelakovanú krabičku je možne utierať vlhkou handričkou alebo ošetriť prípravkom proti prachu.

Ryžový papier na decoupage postup

Dekupáž s ryžovým papierom

V našom návode “Ryžový papier na decoupage postup” sme vám ukázali ako pracovať s decoupage papierom. Ak máte chuť vyskúšať dekupáž techniku, prvýkrát určite siahnite po ryžovom papieri. Práca s dekupáž ryžovým papierom je jednoduchšia a rýchlejšia ako so servítkou. Touto technikou môžete dekorovať nielen drevené polotovary na decoupage ale aj papierové krabičky, sviečky, textil alebo sklo. Pomocou ryžového papiera na decoupage (dekupáž) dokážete vyrobiť jedinečné a originálne doplnky a dekorácie.

ryzovy-papier-na-decoupage-postup-11

Ak sa vám náš kreatívny návod Ryžový papier na decoupage postup páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Drevené krabičky na dekupáž

Nie je na sklade

Akrylové farby na decoupage

Ryžový papier na decoupage

Pridaj komentár