Pomôcky a náradie na výrobu šperkov

klieste na sperky

Pomôcky a náradie na výrobu šperkov

Výroba náušníc, príveskov a šperkov sa nezaoíde bez dobrého a spolahlivého náradia. Na to aby ste si mohli vyrobiť krásny ketlovaný náramok alebo jednoduché náušničky budete okrem korálikov a bižutérnych komponentov potebovať aj kliešte.
V základnej výbave každej začínajúcej šperkárky by rozhodne nemali chýbať základne druhy bižutérnych kliešťtí. V našej predajni ale aj v eshope nájdete širokú ponuku základného náriadia bez ktorého sa nezaobídete.

Ak ste sa rozhodli venovať výrobe šperkov, predstavíme vám základné náradie ktoré budete potrebovať:

Ketlovacie kliešte – 
Tieto kliešte sú nevyhnutné pri výrobe náramkov, náhrdelníkov, náušníc a mnohých iných šperkov. Protišmykové rukoväte zaručujú pohodlnú a bezpečnú prácu. Kliešte sú s pružinou, po stlačení sa automaticky otvoria.
Tieto kliešte sú ideálne na spracovanie a ohýbanie drôtu, na výrobu očiek a zaoblených tvarov. Výhodou týchto klieští je tiež to, že čeluste priliehajú k sebe po celej dĺžke. Vďaka čomu viete vyrobiť napríklad aj pružinky alebo veľké očká.

Pomôcky a náradie na výrobu šperkov

Štikacie kliešte –
Tieto kliešte majú mnohostranné použitie. Sú vhodné na strihanie alebo skracovanie drôtu na šperky a pri tvarovaní drôtu a výrobe očiek. Kliešte sú s pružinou, po stlačení sa automaticky otvoria.

Pomôcky a náradie na výrobu šperkov

Ploché kliešte –
Tieto kliešte sú ideálne na spracovanie a ohýbanie drôtu vďaka rovným dlhým čepeliam.Výhodou týchto klieští je tiež to že sa s nimi ľahko narovnáva drôt ale používajú sa tiež pri zatláčaní očiek a rokajlu. Kliešte sú s pružinou, po stlačení sa automaticky otvoria.

bizuterne klieste bratislava14

Kombinované ketlovacie kliešte – 
Tieto kliešte sú vhodné na strihanie alebo skracovanie drôtu pri výrobe šperkov ale aj na spracovanie a ohýbanie drôtu, na výrobu očiek a zaoblených tvarov. Výhodou týchto klieští je tiež to, že ketlovacie čeluste priliehajú k sebe po celej dĺžke. Vďaka čomu viete vyrobiť napríklad aj pružinky alebo veľké očká.
Tieto kliešte sú kombináciou Ketlovacích klieští a Štípacích klieští.

bizuterne klieste bratislava11

Nezabudnite, že v našej predajni nájdete širokú ponuku rôznych pomôcok a náradia ktoré budete pri výrobe šperkov potrebovať.

koralky-klieste-vyroba-naramkov

 

Ak sa vám náš článok “Pomôcky a náradie na výrobu šperkov” páčil, nezabudnite si nás pridať aj naFacebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustaále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

 

 

Pridaj komentár