fbpx

Pohľadnica – použitie razníc

pohladnica 1

Pohľadnica – použitie razníc

Ručne vyrábané pohľadnice sa tešia veľkej popularite nie len vo svete, ale aj u nás. Ak si raz vyskúšate cardmaking určite tejto technike podľahnete. Pri práci s papierom môžte využiť vašu fantáziu a vyrábať pohľadnice od výmyslu sveta. V dnešnom návode vám predstavíme raznice na papier a ukážeme vám, ako s ich pomocou vyrobíte 3D aplikácie, ktoé určite využjete nielen pri výrobe pohľadníc.

Na výrobu pohľadnice budeme potrebovať:

– Rôznofarebné papiere na scrapbooking
– Raznice na papier
– Farebnú podušku na pečiatky
Pečiatku
– Lepiacu pásku a lepiace štvorčeky
Farebné gombíky a papierové kvety

pohladnica-9

Z papiera si pomocou raznice vyrazíme motýľov. Počet závisí od veľkosti pohľadnice. V našom prípade sme si zvolili štvorcový základ 15 x 15 cm a použijeme na ňu päť 3D motýlov:

pohladnica-8

Pripravený základ na pohľadnicu si z jednej strany o 3 cm skrátime. Dávajte pozor, aby ste odstrihli tú časť, ktorá sa bude otvárať. Rohy odstrihnutej časti zaoblíme pomocou raznice na rohy. Zvolili sme oblý tvar, ale použiť môžete aj ozdobnú raznicu s ornamentom:

pohladnica-7

Na prečnievajúcu stranu pohľadnice nalepíme pomocou penových štvorčekov pripravených motýľov. Prstami každého motýľa zohnite a vytvoríte tak dojem, že lietajú:

pohladnica-6

Papierové kvety na seba navrstvite a zlepte ich páskou. Aby ste vytvorili pekný kvet, musíte použiť aspoň dve veľkosti. Do stredu kvetu nalepte farebný gombík. Namiesto gombíkov môžte použiť aj perličky, alebo stred kvetu zvýraznite fixou:

pohladnica-5

Z papiera inej farby vystrinite pás a opečiatkujte ho nápisom. Nápis zvoľte podľa príležitosti, na ktorú pohľadnicu vyrábate:

pohladnica-4

Na dozdobenie pohľadnice použite krajku alebo čipku. Pomocou pásky ju prilepte k základu s motýľmi. Čipku odstrihnite presne od okraja po kraj, aby neprečnievala:

pohladnica-3

Do stredu čipky dajte nápis a dôkladne ho zalepte páskou. Pripravené kvietky rozložte po pohľadnici a tiež prilepte. Počet kvetov je len na vás, vytvoriť môžte aj kyticu, alebo dajte na pohľadnicu iba jeden. Na lepenie všetkých dekorácii je ideálna obojstranná páska. My sme objavili takúto v strojčeku a je to skvelá pomôcka:

pohladnica-2

Do vnútra pohľadnice nezabudite napísať venovanie. Takáto originálna pohľadnica určite poteší každého obdarovaného. Ak sa vám nepáčia motýle, môžete urobiť 3D kvety, mašle, listy, stromy… akýkoľvek tvar. Sortiment razníc na papier je široký a je len na vás čomu dáte prednosť.

Pohľadnica - použitie razníc

 

Ak sa vám náš článok “Pohľadnica – použitie razníc” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár