Návod na veľkonočné vajíčka s pierkom

Návod na veľkonočné vajíčka s pierkom

Tradičným symbolom Veľkej noci je veľkonočné vajíčko. Vajíčko maľované, zdobené voskom, oblepené servítkami alebo obmotávané špagátom. Je jedno či použijete vajíčka slepačie lebo siahnete po odolnejšej a nezozbitnej polystyrénovej verzii. Aj z polystyrénu dokážete vyrobiť krásne a originálne veľkonočné vajíčka. Priprav sa na veľkonočné sviatky už teraz a vytvor si kraslice podľa našich návodov. Potešíte nie len vašich šibačov ale vyzdobíte si domov originálnymi handmade dekoráciami.

Na výrobu budeme potrebovať:

polystyrénové vajíčka
akrylovú farba alebo tabuľovú farbu
– štetec
– jutový špagát
– farebné pierka
– špajdle a nožnice

 

Návod na veľkonočné vajíčka s pierkom

Vajíčko napichneme na drevenú špajdlu, bude sa nám lahšie maľovať. Ako podklad použijeme čiernu tabuľovú farbu, ktorá nám vytvorí hladký a extra matný povrch. Ako náhradu tabuľovej farby môžme použiť aj čiernu akrylovú farbu s matným vzhľadom.

vajicka-s-pierkom-2

Počkáme pár minút pokým nám farba zaschne. Na polystyrénové vajíčka nie je potrebné nanášať viac vrstiev farby, postačí jeden náter. Ak sa vám viac páčia farebné vajíčka, použite akýkoľvek odtieň akrylovej farby.

Návod na veľkonočné vajíčka s pierkom

Farbené pštrosie pierka si skrátime na požadovanú dĺžku. Nemusíme pierka príliš strihať, pierko môže byť dlhšie ako je vajíčko. Bude nám presahovať cez vajíčko a vytvoríme tým zaujímavý efekt.

vajicka-s-pierkom-4

Pomocou jutového špagátu pierko na vajíčko priviažeme. Špagát okolo vajíčka obmotáme 2 – 3 krát.

vajicka-s-pierkom-5

Nakoniec špagát zaviažeme. Použiť môžeme obyčajný uzol alebo šagát uviažeme na mašličku. Používame polystyrénové vajíčka, nemusíme sa teda báť špagát priviazať silnejšie aby pierko z vajíčka pri manilupácii nespadlo.

vajicka-s-pierkom-6

Zastrihneme konce jutového špagátu ak sú príliš dlhé. Skrátime ich na minimálnu dĺžku.

vajicka-s-pierkom-7

Pierkami môžeme dozdobiť polystyrénové vajíčka rôznych veľkostí. V našom eshope a aj v našich predajniach v OC Retro a na Obchodnej ulici v Bratislave nájdete vajíčka rôznych veľkosti 5 – 9 cm.

vajicka-s-pierkom-8

Takto dozdobené vajíčka sa hodia do akejkoľvek veľkonočnej dekorácie. Uložte ich do prútenej misky alebo košika. Na dno dajte sisal a naukladajte vajíčka. Oživiť to môžete napríklad aj živým kvietkom 🙂

vajicka-s-pierkom-9

Ak sa vám náš kreatívny návod “Návod na veľkonočné vajíčka s pierkom” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici a v Kreatívnej predajni v OC Retro. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pozrite si aj kreatívne návody:

Krištálová živica - návod

Vintage vajíčka

Máte tento rok v pláne zdobiť veľkonočné vajíčka? Nestíhate či nemáte čas? Práve pre vás…

Pozrieť návod
Korálkový náramok - návod

Patchwork vajíčka

Falošný patchwork je veľmi obľúbená technika, pomocou ktorej sa dajú dekorovať…

Pozrieť návod
Krištálová živica - návod

Decoupage vajíčka

Tento rok sú veľkonočné sviatky o niečo skôr, už na začiatku apríla. Je preto najvyšší čas…

Pozrieť návod

Pridaj komentár