Návod na transfer gel

navod na transfer gel 6

Návod na transfer gel

Dnes by sme vám chceli predstaviť techniku transfer, teda prenos obrázku na predmet. Tento návod na transfer gel vám ukáže krok za krokom ako preniesť technikou transfer obrázok na drevenú krabičku. Pomocou špeciálneho transfer gelu môžete preniesť vytlačený obrázok, text alebo dokonca fotku na drevo. Prenášať môžete akékoľvek obrázky vrátane plnofarebných. Veľmi dôležitá je tlač, musí byť v najvyššej kvalite na laserovej tlačiarni. Odporúčame vám techniku transfer kombinovať s kriedovými farbami Decor Paint, ktoré zanechajú namaľovaný povrch dokonale hladký a extra matný, čo je pre vintage vzhľad ideálna kombinácia. Budeme radi, ak sa s nami pustíte do výroby takejto krabičky.

Na prenos obrázku pomocou transfer gelu budeme potrebovať:

– Transfer gel na drevo
– Farby Decor Paint Soft alebo akrylové farby
Transferový papier
– Tupovací štetec
Plochý štetec
– Nožnice

Návod na transfer gel

Drevenú krabičku sme najprv namaľovali pomocou tupovacieho štetca. Použili sme farbu Decor Paint odtieň holubia sivá. Táto farba má jemne fialový nádych a po zaschnutí je dokonale matná, na dotyk púdrová. Odporúčam tieto farby používať aj pri decoupage technike ak chcete docieliť vintage vzhľad.

Návod na transfer gel

Ak si budete obrázky tlačiť svojpomocne, nezabudnite text vytlačiť zrkadlovo na laserovej tlačiarni. My sme použili špeciálny trasnfer papier určený na túto techniku. Obrázok alebo nápis vystrihnite. Nechajte aspoň 5 mm okraj od samotného obrázku.

Návod na transfer gel

Vystrihnutý obrázok potrieme vrstvou špeciálneho transfer gelu. Gel nanášajte priamo na tlač. Nechajte zaschnúť 30 min. Na krabičke si poznačte miesta, kam budete obrázok prenášať a natrite vrstvu gelu aj na drevo. Tento gel ale nesmie uschnúť. Na mokrý transfer položte obrázok tlačou dolu a celý obrázok pretrite vrstvou gelu. Nechajte schnúť na cca 2 hodiny.

navod-na-transfer-gel-8

Po zaschnutí si pripravte misku s vlažnou vodou a plochý štetec. Mokrým štetcom prechádzajte po obrázku aby ste ho rozmočili. Počkajte pár minút pokým papier nasaje vodu.

navod-na-transfer-gel-4

Prstom opatrne začnite zošúchavať mokrý papier z krabičky. Pritlačte aby ste zošúchali celý papier a na krabičke vám zastal iba prenesený obrázok.

navod-na-transfer-gel-7

Obrázok nechajte vyschnúť, keďže je krabička ešte mokrá od vody. Po vyschnutí odporúčame krabičku prelakovať matným  lakom na decoupage techniku. Lak nechajte dôkladne zaschnúť, ideálne až 12 hodín. A krabička je hotová. Touto technikou transfer viete na rôzne predmety preniesť originálne a osobné nápisy, fotky svojej rodiny alebo vtipné odkazy kamarátkam.

navod-na-transfer-gel-5

Technika transfer je pomerne jednoduchá a vďaka špeciálnemu gelu môžete podobným spôsobom dekorovať drevo, kov, plast, papier. Transfer sa dá použiť aj na textil a ako na to vám ukážeme nabudúce v inom návode 🙂

navod-na-transfer-gel-6

 

Ak sa vám náš článok Návod na transfer gel páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár