Návod na luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom

Hydratačné mydlo s bambuckým maslom návod

Návod na luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom

Naša pokožka je neustále namáhaná a preto si zaslúži našu starostlivosť po celý rok. Každý z nás túži mať pokožku jemnú a hydratovanú, ale bez dôkladnej starostlivosti to nejde. Luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom si vyrobíte za pár minút a vaša pokožka vám bude vďačná. Mydlo s obsahom bambuckého masla je vďaka pridanému maslu dostatočne mastné a je veľmi vhodné na suchú pokožku. Domáca výroba mydla je veľmi návyková a keď si raz vyrobíte vlastné mydlo, už nebudete chcieť iné. Nebojte sa experimentovať vôňou a namiešajte si ten správny mix, ktorý bude vyhovovať len vám. Tentokrát sme do mydla pridali hrubú himalájsku soľ a vyrobili sme naozaj dokonalé mydlo. Hydratuje a vďaka hrubším zrnám soli pôsobí aj ako peeeling. Pripravte si teda potrebné suroviny a pustite sa do výroby mydla s nami. Tento návod na luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom vás prevedie celým postupom krok za krokom.

Na výrobu mydla hydratačného mydla budeme potrebovať:

mydlová hmota s bambuckým maslom alebo iná biela mydlová hmota 250 g
silikónová forma na mydlo
vôňa na výrobu kozmetiky alebo 100 % silica do mydla
kakaové maslo 2 PL
himalájska soľ

Pomôcky na domácu výrobu mydla

Výroba mydla z glycerínovej mydlovej hmoty, postup

Glycerínová mydlová hmota sa rozpúšťa rýchlo a veľmi jednoducho. Na roztápanie mydla nepoužívajte mikrovlnnú rúru ani mydlovú hmotu nedávajte priamo na oheň. Ideálny spôsob ako glycerínovú hmotu roztopiť je vodný kúpeľ. Do väčšieho hrnca dajte zovrieť vodu a mydlovú hmotu pomaly roztápajte v miske v horúcej vode. Hmota na výrobu mydla takto nemôže prevrieť a predídete aj vzniku bubliniek. K mydlovej hmote pridajte aj 2 veľké lyžice kakaové maslo a všetko spolu pomaly zohrievajte. Toto mydlo bude vďaka maslu mastnejšie.

Návod na luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom

Mydlová hmota nemusí byť teplá, postačí keď bude tekutá tak, aby sme s ňou vedeli pracovať. Aby malo mydlo príjemnú vôňu musíme pridať vôňu do mydla a kozmetiky. Postačí pár kvapiek a glycerínová hmota sa premení na krásne voňavú zmes na mydlá. Pri výrobe tohto Luxusného hydratačného mydla s bambuckým maslom môžete použiť akúkoľvek vašu obľúbenú vôňu do mydla a kozmetiky alebo 100 % prírodnú silicu. My sme pridali 8 kvapiek silice mäty a 8 kvapiek vône fialka. Vznikla príjemná svieža kvetinová vôňa. Ak chcete mať mydlo farebné, pridajte aj zopár kvapiek farby do mydla. Roztopenú mydlovú hmotu, vôňu a prípadne aj farbu zamiešajte aby sa ingrediencie spojili. Všetko na domácu výrobu mydla a kozmetiky nájdete tu.

Návod na luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom

Po pripravenej silikónovej formy na mydlo najprv nasypte himalájsku soľ. Na dno formy sme dali jednu čajovú lyžičku soli tak, aby pokryla dno formy. Forma na mydlo v tvare oválu je ideálna keďže mydlá nie sú veľmi veľké a dokážete vyrobiť až 16 mydiel na jedno odliatie. Himalájska soľ bude v mydle slúžiť aj ako peeling. Malé čiastočky soli sa budú pomaly rozpúšťať a pri umývaní vám pokožku aj pomasírujú a prekrvia.

Návod na luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom

Ak sa vám náš kreatívny návod Návod na luxusné hydratačné mydlo s bambuckým maslom páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár