fbpx

Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

Kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

Potrebujete oživiť účes na oslavu alebo len skrátka túžite po zmene? Kvetinové sponky, čelenky a ozdoby do vlasov sú potom presne to čo hľadáte. Prebuďte v sebe vílu v každom ročnom období. Ozdobte sa kvetinovou čelenkou, sponkou alebo venčekom do vlasov. Vyrobiť si môžete kvetinovú čelenku pre lesnú vílu presne podľa vašich predstáv. Použiť môžete vaše obľúbené kvety – ruže, pivoňky, vlčie maky alebo tulipány. Kvietky rôznych farieb a tiež rôzne malé ozdoby ako je mini ovocie, korálky, pierka ale aj šišky. Je len na vás aké ozdoby do vlasov si vyrobíte. Kvetinové sponky a ozdoby do vlasov návod je tu pre vás. Krok za krokom vám ukážme ako na to. Pustite sa s nami do tvorenia, náš podrobný fotonávod Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov vám ukáže ako na to.

Na výrobu sponky do vlasov budeme potrebovať:

tavná lepiaca pištoľ
– bavlnená látka alebo filc
– základ na sponku alebo čelenku
– textilné a umelé kvety
– dekoračné ovocie
– nožnice

Kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov, postup:

Pripravíme si látku alebo filc, ktorý nám bude slúžiť ako podklad na ďalšiu prácu. Veľkosť látky záleží od toho, akú veľkú dekoráciu do vlasov budeme vyrábať. Na sponku vám postačí kúsok 8 x 4 cm, na výrobu čelenky si vezmite filc s rozmerom 15 x 4 cm. Pomocou tavnej lepacej pištole nanesieme na lístok lepidlo. Lepidlo z pištole nanášame na zadnú stránku listu:

Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

Na pripravený filc alebo pevnejšiu látku si najprv postupne nalepíme zelený základ, ktorý bude slúžiť ako podklad pod sponku alebo čelenku. Lístky lepíme cez seba tak, aby sa prekrývali:

Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

Každý nalepený list dôkladne pritlačíme. Zelený základ z kvetinových listov lepíme asi do 3/4 pripraveného pásu látky alebo filcu:

Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

Kvietky rozoberieme z kytice a by sa nám na podklad lepšie lepili a neodstávali, odstihneme z nich prebytočnú časť stonky. Na kvietok potom nanesieme lepidlo. Nezabudnite, že lepiaca pištol je horúca:

Kvetinové sponky a ozdoby do vlasov

…a kvet prilepíme na základ zo zelených listov. Musíme dôkladne pritlačiť a pár sekúnd kvietok na miesto pridržať tak, aby sa neodlepil:

 pritlačíme

Rovnakým spôsobom prilepíme aj ďaľšie kvietky. Farba, veľkosť a druh kvetov je len na vás. Využiť môžete akékoľvek textilné či umelé kvety:

čelenky do vlasov z kvetov

Voľné miesta medzi nalepenými kviekami vyplníme drobným umelým ovocím. Použiť môžeme čerešne, hrušky, malé muchotrávky alebo aj sklenené korálky. Všetko opäť lepíme tavnou pištolou:

kvetinove čeleneky návod

Z takto pripraveného základu môžete vyrobiť čelenku do vlasov, brošňu, sponky, venček a v menšej verzii aj náušnice alebo prívesok. Ak máme už nalepené všetky detaily, musíme ešte nalepiť základ na sponku:

kvetinové čelenky návody

Podobný postup zvolíme aj v prípade, že si vyrábame čelenku. Nalepíme sponkový základ a prebytočnú látku odstrihneme. Necháme si iba taký kúsok, aby nám prekryl sponku:

ozdoby do vlasov z kvetín návod

Lepidlo nanesieme na sponku a prekryjeme látkou. Dôkladne zatlačíme – aby sa látka (filc) prilepila na sponkový základ:

kvetinové sponky a čelenky ako na to

Počkáme pár sekúnd pokým lepidlo zaschne a sponku máme hotovú. Takto postupujeme aj v prípade, že si chceme vyrobiť čelenku. Vyrobenú kvetinovú dekoráciu iba prilepíme na čelenkový základ:

návody na čelenky

A hotovo!

Kvetinové sponky, čelenky alebo venčeky sú IN počas celého roka. Môžete si ich vyrobiť na jar v sviežich farbách, na jeseň s ovocím alebo s muchotrávkou alebo na vianoce s umelým ihličím alebo šiškou. Kvetinové doplnky sú ideálne na svadbu alebo na oslavu, dajú sa použiť do slávnostného účesu ale aj na bežné nosenie do práce. Fantázii sa predsa medze nekladú 🙂

kvetinové čelenky návody

Ak sa vám náš Návod na kvetinové sponky a ozdoby do vlasov páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pozrieť všetky návody

Pridaj komentár