Mydielka v tvare diamantov – návod

navod mydlo diamanty 15

Mydielka v tvare diamantov – návod

Mydielka v tvare diamantov – návod. Vyrobiť si vlastnú homemade kozmetiku alebo mydlo je dnes veľký hit. V našom kreatívnom obchode s materiálom na tvorenie dostanete nie len glycerínové mydlové hmoty ale aj vôňe, farby, silice alebo sušené bylinky. Na výrobu glycerínového mydla sú ideálne silikónové formy, mydielka z nich rýchlo a ľahko vyklopíte. Vďaka týmto formám si môžete vyrobiť mydlá v akomkoľvek tvare. Veľkým hitom nie sú len srdiečka, hviezdičky alebo veľké mydlá v tvare obdĺžnika, ale vyrobiť si môžete napríklad mydlové gombíky, mini kvietky alebo diamanty. Dnes si ukážeme v návode “Mydielka v tvare diamantov – návod”, ako si vyrobíte doma mydielka v tvare diamantov.

Na výrobu mydla budeme potrebovať:

mydlovú hmotu transparentnú, alebo s olivovým olejom
farby do mydla /žltá, červená, modrá, zelená…/
– rôzne vône do mydla
silikónová formy v tvare diamantov
– hrniec, lyžicu a nádoby na miešanie

Mydielka v tvare diamantov - návod

Transparentnú mydlovú hmotu dáme do hrnca a na miernom plameni opatrne a pomaly roztápame. Mydlová hmota nesmie zovrieť. Ak nemáte s roztápaním mydlovej hmoty ešte žiadnu skúsenosť, odporúčame vám roztápať hmotu vo vodnom kúpeli ako čokoládu. Trvá to síce dlhšie, ale vyhnete sa prípadným nepríjemnostiam a znehodnotení mydlovej hmoty pri zovretí:

Mydielka v tvare diamantov - návod

Mydlovú hmotu roztápajte pomaly a dbajte na to, aby sa dôkladne roztopila. Ak vám zostanú neroztopené kúsky, bude sa s ňou zle pracovať a výsledné mydlo nebude podľa vašich predstáv:

navod-mydlo-diamanty-3

Roztopenú glycerínovú mydlovú hmotu nalejte do nádoby, v ktorej ju budete miešať. Pamätajte na to, že glycerínová hmota začína tuhnúť ihneď ako ju odstavíte zo sporáka. Vopred si teda pripravte všetky pomôcky, ale aj vôňe a farby ktoré chcete použiť. Do mydlovej hmoty zamiešajte vôňu alebo silicu a pridajte aj kvapku farby. S farbou ani vôňou to neprežeňte. Dodržujte odporúčané dávkovanie:

navod-mydlo-diamanty-5

Mydielka v tvare diamantov - návod

Vôňu a farbu dôkladne zamiešajte. Hmota by mala byť rovnomerne zafarbená. Dúhový efekt je pri týchto mydlách nežiaduci:

navod-mydlo-diamanty-4

navod-mydlo-diamanty-6

Zafarbenú mydlovú hmotu ihneď nalejte do formy. Pracujte čo najsvižnejšie, hmota chladne veľmi rýchlo:

Mydielka v tvare diamantov - návod

navod-mydlo-diamanty-8

Postupne miešajte v čistých nádobach žlté, oranžové a zelené mydlo. Ku každej farbe môžte pridať inú vôňu alebo vyrobte mydlá s rovnakou vôňou ale inou farbou:

navod-mydlo-diamanty-10

Mydlovou hmotou postupne zaplnte celú formu a počkajte kým mydlo nevytuhne. Doba tuhnutia záleží od veľkosti a hrúbky formy, pri týchlo mydlových diamantoch to bolo naozaj len pár minút:

navod-mydlo-diamanty-12

Skontrolujte či sú všetky mydielka pevné, ak sú ešte na dotyk mäkké nechajte ich ešte pár minút chladnúť. Potom formu ponaťahujte – tým mydlá uvoľníte a opatrne začnite vyberať von:

navod-mydlo-diamanty-13Mydielkové diamanty sú hotové a vyzerajú ako krásne farebné sklíčka. Hotové mydielka môžete vysypať do misky a dať na umývadlo. Ak ich chcete darovať, zabaľte ich do celofánových vrecúšok a previažte stuhou:

Mydielka v tvare diamantov - návod

Takéto mydlo môžete darovať ako milú pozornosť nie len na vianoce. Balíček mydlových diamantov poteší vždy 🙂

Mydielka v tvare diamantov - návod

Ak sa vám náš článok “ Mydielka v tvare diamantov – návod ” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Štartovací balíček Výroba mydla

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Vôňe na výrobu mydla:

Mydlová hmota:

Pridaj komentár