Manžetové gombíky zalievané krištálovou živicou návod

manzetove gombiky navod 8

Manžetové gombíky zalievané krištálovou živicou návod

Pomocou krištálovej živice si môžete vyrobiť nie len šperky ale aj akékoľvek doplnky. Manžetové gombíky sú ideálny darček pre priateľ alebo pre otca. Veľmi obľúbené su však ako svadobné doplnky pre ženích. Do svadobných manžetovách gombíkov sa najčastejšie zalievajú iniciály páru, mená a dátum sobáša, vtipné odkazy alebo obľúbené motto. Takéto gombíky sú vhodné ako dar a spomienka na svadobný deň. Ako vás zaujíma ako sa manžetové gombíky vyrábajú ukážme vám to v dnešnom návode. Nebojte sa živice, s nami to hravo zvládnete. Podrobné rady a tipy ako so živicou pracovať nájdete v našom článku Krištálová živica – najčastejšie otázky a odpovede.

Na výrobu zalievaných šperkov budeme potrebovať:

 Priehľadnú krištálovú živicu
– Grafické motívy 
– Kovové lôžka na manžetové gombíky
– Lepidlo na decoupage
– Štetec
– Nožnice

manzetove-gombiky-navod-1

Pripravte si motív na zalievanie. Na zalievanie krištálovou živicou je nutné používať grafické motívy určené na výrobu šperkov. Obrázok si najprv vystrihnite:

manzetove-gombiky-navod-2

Na nalepenie motívu do lôžka používajte lepidlo na servítkovú techniku. Lepidlom jemne potrite lôžko, nechajte ho pár sekúnd obschnúť a potom do lôžka vložte motív:

Manžetové gombíky - návod

Dávajte pozor aby vám lepidlo nepretieklo a nedostalo sa na obrázok. Lepidlo môže reagovať a motív môže zmeniť farbu:

manzetove-gombiky-navod-4

Pripravíme si kristálovú živicu. Na zamiešanie živice použite odmerku priloženú v balení do ktorej nalejte 1 diel zložky B – tvrdila a 2 diely zložky A – živice:

Manžetové gombíky zalievané krištálovou živicou návod

Obe zložky veľmi pomaly miešajte drevenou špachtlou priloženou v balení. Keď sa tvrdilo a živica pri miešaní spájajú, hmota mení farbu. Z priehľadných zložiek sa stávajú takmer biele. Vytrvalým, pomalým miešaním však opäť spriehľadnie. Po pár minútach je krištálová živica pripravená na zalievanie. Špachtlou opatrne naberte zamiešnú živicu a dajte ju do lôžka. Živicu nalievajte vždy do stredu lôžka:

manzetove-gombiky-navod-6

Zaliate gombíky potrebujú 24 hodín na vytvrdnutie. Aby nám na ne nenapadal prach môžeme ich počas tvrdnutie zakryť plastovou krabicou.

Manžetové gombíky zalievané krištálovou živicou návod

A máme hotovo. Manžetové gomíky ako darček na svadobný deň zabalíme do krabičky a môžete ich darovať.

Manžetové gombíky zalievané krištálovou živicou návod

Pre niekoho kto rád vyrába a tvorí je naša štartovacia sada perfektné riešenie. V tomto balíčku nájdete všetko potrebné na výrobu šperkov vrátane 150 ml balenia krištálovej živice, rôznych grafických motívov a lôžok na zalievanie. Na výrobu šperkov nie je potrebné už nič dokúpiť, návod s postupom je vložený v balíčku:
Štartovací balíček Krištálová živica

Kúpiť v eshope

Ak sa vám náš článok “Manžetové gombíky zalievané krištálovou živicou návod” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!