fbpx

Levanduľové vrecúška návod

levandulove vrecuska navod 9

Levanduľové vrecúška návod

Voňavé, praktické a veľmi rýchlo vyrobené levanduľové vrecúška sú vhodné ako darček alebo malá pozornosť počas celého roka. Tieto voňavé vrecúška nie sú len pekné na pohľad, ale aj veľmi praktické. Ak si ich naplníte levanduľou a vložíte do šatníka, získate nielen príjemnú vôňu, ale vďaka vrecúškam nebudete mať doma mole. Aby boli vrecúška príťažlivé aj na pohľad, ozdobíme ich decoupage technikou pomocou špeciálneho lepidla.

Na výrobu levandulových vecúšok budeme potrebovať:

levandulove-vrecuska-navod-1

Servítku budeme tentokrát strihať. Vystrihneme obrázok, ktorý chceme nalepiť na vrecúško. Motív je len na vás, použiť môžete akékoľvek 3 – vrstvové servítky:

levandulove-vrecuska-navod-2

Opatrne zo servítky oddelíme dve biele vrstvy. Aj pri lepení servítok na textil sa používa iba posledná, farebná vrstva servítky. Servítka je veľmi tenká a bude sa nám ľajšie lepiť ak použijeme iba poslednú vrstvu:

levandulove-vrecuska-navod-3

Pomocou lepidla na decoupage na textil začneme lepiť obrázok. Ryžový papier na servítkovú techniku je tiež vhodný. Servítku alebo ryžový papier položíme na bavlnené vrecúško a pomocou plochého štetca začneme lepiť servítku. Štetec položíme dostredu motívu, pritlačíme a ťahom smerom von lepíme.

levandulove-vrecuska-navod-4

Nalepenú servítku necháme vyschnúť. Ak sa veľmi ponáhľame, môžeme si pomôcť fenóm. Vrecúška nie sú veľké a vyschnutie trvá len pár minút. Do vyschnutého vrecúška nasypeme najprv sušené bylinky. My sme použili levandulu:

levandulove-vrecuska-navod-7

Na sušenú levandulu dáme duté vlákno. Môžeme použiť aj vatu alebo inú výplň ktorú používame napríklad na výplň vankúšov:

levandulove-vrecuska-navod-6

Vrecúško naplníme až po okraj, stiahneme a zaviažeme pevne na uzol, aby náplň nevypadla von. Sušené bylinky časom vyprchajú, ale môžeme ich ľahko vymeniť za čerstvé a voňavé:

levandulove-vrecuska-navod-8

Namiesto levandule môžeme vrecúška naplniť aj inými bylinkami. Použiť môžeme lupienky ruží, harmanček, pomarančovú kôru alebo akékoľvek iné voňavé bylinky.

levandulove-vrecuska-navod-9

Ak sa vám náš článok “ Levanduľové vrecúška návod “ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Kvalitné drevené hračky pre deti