fbpx

Krištálová živica návod na použitie

kristalova zivica graf motivy

Krištálová živica návod na použitie

Dvojzložková epoxydová sada na odlievanie – krištáľová živica a tvrdidlo. Transparentná a celistvá, dokonale imituje sklenenú pastu.

Využitie: priehľadné dekoratívne predmety, šperky a bižutéria, dekorácie povrchov.  Zalievanie do kovových lôžok na krištálovú živicu. V tenkej vrstve vytvorí na povrchu predmetu lesklý lakovaný film. Vrstva by nemala byť väčšia ako 5 centimetrov.

Povrchy: sklo, keramika, kov, silikón, drevo, plast

Čas tvrdnutia: na povrchu 12 hodín, kompletne 24 hodín

Spotrebovať: do 6 mesiacov po otvorení balenia

Skladovať pri teplote: 15 °C – 25 °C, chrániť pred priamym slnkom a mrazom

Čistenie: mydlo a voda

Inštrukcie:

  1. V nádobke zmiešajte 1 časť objemu Tvrdidla /B/ a 2 časti objemu Živice /A/

  2. Dôkladne zmiešajte obe zložky, predovšetkým na spodku nádoby. Miešajte pomaly aby nevznikli bubliny. Keď zmiešaná krištálová živica spriehľadnie môžete ju prifarbiť a znovu dôkladne premiešajte.

  3. Premiešanú hmotu nalejte na vopred pripravený povrch. Ak budete liať živicu do foriem odporúčame formu vymazať vazelínou.

  4. Odliatok nechajte vytvrdnúť 24 hodín.

Krištálová živica - návod na použitie

Gédéo tipy:

Na odmeranie presného množstva obidvoch zložiek postupujte takto: vyplnte formu až po okraj vodou, ktorú potom prelejete do odmerky. Na stupnici si odmerajte 1/3 objemu pre tvrdidlo a zvyšok dolejte živicou 2/3. Toto množstvo potom presne použite pre vytvorenie zmesi. Pred naliatim krištáľovej živice musia byť obe farmy úplne suché.

Na získanie vysokolesklého povrchu použijete lak na krištáľovú živicu.

Ak chcete vytvoriť originálne a neobyčajné duté tvary, nalejte živicu okolo fľaše a po 12 hodinách schnutia môžete živicu ohýbať do požadovaného tvaru. Po 24 hodinách živica úplne vytvrdne.

Upozornenie:

Môže vyvolať alergickú reakciu pri styku s pokožkou. Dráždi oči a pokožku. Používajte vhodný ochranný odev, rukavice a poprípade aj rúško. Uchovajte mimo dosahu detí.

Zabráňte styku s potravinami. Miešajte maximálne 150 ml krištálovej živice na jedno dolievanie.

Ak sa vám náš článok “Krištálová živica – návod na použitie” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Štartovací balíček Krištálová živica

Kúpiť v eshope

Krištálová živica

Lôžka na živicu