Kreatívny návod na veľkonočné omotávané vajíčka

kreativny navod na velkonocne obmotavane vajicka 8

Kreatívny návod na veľkonočné omotávané vajíčka

Veľkonočné vajíčka sú základným prvkom výzdoby našich domácností počas Veľkej noci. Ak dávate prednosť krásnej farebnej výzdobe pred vajíčkami zdobenými vo vintage štýle alebo vás decoupage technika neoslovila, pripravili sme pre vás inšpirácie na veselé, farebné a originálne veľkonočné vajíčka. Kreatívny návod na veľkonočné omotávané vajíčka vám zaručí zábavu pre celú rodinu.

Na výrobu vajíčok budeme potrebovať:

– polystyrénové vajíčka rôznych veľkostí
lepidlo na decoupage techniku
– farebný bavlnený špagát
– malé textilné mašličky a ozdoby
– nožnice, štetec, špendlíky

kreativny-navod-na-velkonocne-obmotavane-vajicka-1

Polystyrénové vajíčko natrieme lepidlom na decoupage. Pomocou plochého štetca lepidlom potrieme zatiaľ iba časť vajíčka. Najlepšie je začať od stredu. Po obvode vajíčka naneste lepidlo asi na šírku polchého štetca, ktorý použijete.

kreativny-navod-na-velkonocne-obmotavane-vajicka-2

Lepidlo rýchlo schne a preto je potrebné pracovať rýchlo. Vezmite si farebnú balvnenú šnúrku a začnite omotávať okolo vajíčka na miestach, kam ste natreli lepidlo:

kreativny-navod-na-velkonocne-obmotavane-vajicka-3

Takto pokračujte od stredu vajíčka najprv na jednu a potom druhú stranu. Bavlnenú šnúrku omotávajte tesne vedľa seba aby neboli vidieť biele časti polystyrénového vajíčka. Bavlnenú šnúrku môžete použiť hrubšiu 2 mm alebo tenšiu 1 mm. Lepidom na decoupage natierate postupne časti vajíčka a obmotávate šnúrkou:

kreativny-navod-na-velkonocne-obmotavane-vajicka-4

Keď sa dostanete na koniec vajíčka, bavlnenú šnúrku odstrihnite a pevne prilepte tak, aby sa vám nezačala rozmotávať. Takýmto spôsobom pripravte viac vajíčok rôznych farieb, aby boli vaše veľkonočné dekorácie krásne farebné:

kreativny-navod-na-velkonocne-obmotavane-vajicka-5

Hotové obmotané vajíčka môžete dozdobiť malými textilnými mašličkami. Cez stred mašličky prevlečte krátky špendlík a zapichnite do polystyrénového vajíčka:

kreativny-navod-na-velkonocne-obmotavane-vajicka-6

A máme hotovo. Tieto vajíčka môžete dozdobiť napríklad mašličkami. Hodí sa aj krajka alebo rôzne malé drevené ozdôbky v tvare motýľa, kvietku alebo zajačika. Drevené ozdoby môžete k vajíčku jednoducho prilepiť pomocou pásky alebo tepiacej pištole.

kreativny-navod-na-velkonocne-obmotavane-vajicka-7

Veselé, farebné veľkonočné vajíčka môžete použiť pri výrobe ikebany na stôl alebo na ne pripevnite šnúrku a zaveste ich na vetvičky vŕby, čerešne alebo na halúzky baburiatok.

Kreatívny návod na veľkonočné omotávané vajíčka

Ak sa vám náš kreatívny návod “Kreatívny návod na veľkonočné omotávané vajíčka” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár