Kreatívny návod na šitý nákrčník

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Praktický nákrčník z kvalitnej bavlnenej látky jednoducho musíte mať. Príjemný, jemný a praktický módny doplnok si môžete vyrobiť vo vašich obľúbených farbách – so zaujímavým vzorom alebo aj jednofarebný. Skrátka presne taký, aký potrebujete. Z kvalitnej Bio bavlnenej látky alebo z bavlneného voálu bude vás nákrčník neodolateľný. Jeho výroba je jednoduchá a rýchla a všetky vaše kamošky ho budú chcieť tiež. Kreatívny návod na šitý nákrčník vám prezradí ako na to, aby sa vám nákrčnik vydaril presne podľa vašich predstáv.

Na výrobu bavlneného nákrčníka budeme potrebovať:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik5

Postup:

Pripravte si kvalitnú bavlnenú látku. Dôležitá je šírka látky, musí byť 150 cm. Postačí vám 80 cm bavlneného voálu, BIO bavlnenej látky soft alebo inej jemnej látky. Z tohto rozmeru si pohodlne ušijete krásny nákrčník. Ak chcete mať nákrčník dvojfarebný, tak ako my, pomocou rotačného rezača si odrežte dva 40 cm široké pásy bavlnej látky. Látky priložte k sebe lícovou stranou:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik1.pg

Použite stehovacie špendlíky a látky k sebe prišpendlite. Bavlnená látka sa vám nebude šmýkať a budete mať istotu, že nákrčník nezošijete krivo:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik10

Zošpendlené látky k sebe prišite na šijacom stroji. Najprv zošite dlhé strany tunelového nákrčníka. Pri šití používajte kvalitné nite, polyesterové nite sú pekné a majú dlhú životnosť. Dôležitý je aj vhodne zvolený farebný odtieň nite:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik9

Zošitím týchto dlhých strán vznikne tunel, ktorý si natiahnite na ruku a uchopte:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik8

Tento tunel začnite opatrene prevliekať tak, aby ste k sebe dostali dva krátke konce, čiže iba do polovice. Z dlhého zošitého tunela tak urobíte krátky:

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Teraz opäť sadnite za šijací stoj a zošite k sebe krátke okraje nakrčníka. Šite opatrne a pomaly nie však po celom obvode. Na konci nechajte malý asi 10 cm otvor:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik-10

Cez tento otvor ktorý nám vznikol, teraz celý nákrčník prevlečieme von:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik-11

Nákrčník máme prevlečený. Vyrovnajte ho a otvor cez ktorý ste tunel prevliekali zašite:

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Originálny nákrčník a jemnej Bio bavlnej látky je hotový.

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik4

Výsledok:

Nákrčník si môžete ušiť z rôznych farieb, jednofarebný alebo kombinujte rôzne vzory. Bavlnený nákrčník v rôznych farbách oceníte počas celého roka. Takýto módny doplnok ocenia aj páni a aj deti. Vhodný je ako darček pre kamarátku, mamu či svokru.

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Sledujte nás:

Ak sa vám náš kreatívny návod Kreatívny návod na šitý nákrčník páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás! Kreatívny návod na šitý nákrčník vznikol v spolupráci s www.latkyzlasky.sk.

100% Bavlnené látky:

Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka
Novinka

Pozrieť viac v E-shope