fbpx

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Návod na šitý nákrčník

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Praktický nákrčník z kvalitnej bavlnenej látky jednoducho musíte mať. Príjemný, jemný a praktický módny doplnok si môžete vyrobiť vo vašich obľúbených farbách – so zaujímavým vzorom alebo aj jednofarebný. Skrátka presne taký, aký potrebujete. Z kvalitnej bavlnenej látky bude vás nákrčník neodolateľný. Jeho výroba je jednoduchá a rýchla a všetky vaše kamošky ho budú chcieť tiež. Kreatívny návod na šitý nákrčník vám prezradí ako na to, aby sa vám nákrčnik vydaril presne podľa vašich predstáv.

Na kreatívny návod na šitý nákrčník budeme potrebovať:

Bavlnená látka
Polyesterová niť na šitie
Špendlíky
Rezacia podložka
Rotačný režač na látky
Šijací stroj

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik5

Postup: ako ušiť nákrčník

Budete potrebovať kvalitnú bavlnenú látku. Dôležitá je šírka látky, musí byť aspoň 140 cm. Postačí vám 80 cm bavlnenej látky. Z tohto rozmeru si pohodlne ušijete krásny nákrčník. Ak chcete mať nákrčník dvojfarebný, tak ako my, pomocou rotačného rezača si odrežte dva 40 cm široké pásy bavlnej látky. Látky priložte k sebe lícovou stranou:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik1.pg

Použite stehovacie špendlíky a látky k sebe prišpendlite. Bavlnená látka sa vám nebude šmýkať a budete mať istotu, že nákrčník nezošijete krivo:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik10

Zošpendlené látky k sebe prišite na šijacom stroji. Najprv zošite dlhé strany tunelového nákrčníka. Pri šití používajte kvalitné nite, polyesterové nite sú pekné a majú dlhú životnosť. Dôležitý je aj vhodne zvolený farebný odtieň nite:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik9

Zošitím týchto dlhých strán vznikne tunel, ktorý si natiahnite na ruku a uchopte:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik8

Tento tunel začnite opatrene prevliekať tak, aby ste k sebe dostali dva krátke konce, čiže iba do polovice. Z dlhého zošitého tunela tak urobíte krátky:

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Teraz opäť sadnite za šijací stoj a zošite k sebe krátke okraje nakrčníka. Šite opatrne a pomaly nie však po celom obvode. Na konci nechajte malý asi 10 cm otvor:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik-10

Cez tento otvor ktorý nám vznikol, teraz celý nákrčník prevlečieme von:

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik-11

Nákrčník máme prevlečený. Vyrovnajte ho a otvor cez ktorý ste tunel prevliekali zašite:

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Originálny nákrčník a jemnej Bio bavlnej látky je hotový.

kreativny-navod-na-sity-nakrcnik4

Výsledok

Nákrčník si môžete ušiť z rôznych farieb, jednofarebný alebo kombinujte rôzne vzory. Bavlnený nákrčník v rôznych farbách oceníte počas celého roka. Takýto módny doplnok ocenia aj páni a aj deti. Vhodný je ako darček pre kamarátku, mamu či svokru.

Kreatívny návod na šitý nákrčník

Sledujte nás

Ak sa vám náš kreatívny návod Kreatívny návod na šitý nákrčník páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody.

NÁVODY NA ŠITIE

Pozrieť všetky [/text_box] [/ux_banner]