fbpx

Jarný návod na kvetináče maľované tabuľovou farbou

kreativny navod kvetinace malovane tabulovou farbou 8

Jarný návod na kvetináče maľované tabuľovou farbou

Práve teraz je najvhodnejší čas na založenie balkónovej bylinkovej záhradky. Bazalka, rozmarín, šalvia, mäta alebo aj kari či tymián. Na trhu nakúpite už vypestované rastlinky, ktoré doma presadíte a bylinky môžete hneď aj konzumovať. Aby ste nezabudli, čo ste do kvetináčov zasadili, označte ich pomocou tabuľovej farby. Jarný návod na kvetináče maľované tabuľovou farbou ocenia aj tí členovia domácnosti, ktorí majú bylinky a veľmi ich nepoznajú.

Na výrobu budeme potrebovať:

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-1

Terakotový kvetináč je na pomaľovanie tabuľovou farbou najvhodnejší. Pomocou papierovej lepiacej pásky ochránime miesta, ktoré namaľovať nechceme.

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-2

Papierovú pásku nalepíme po obvode kvetináča. My sme sa rozhodli namaľovať iba obrubu kvetináča. Ak chcete tabuľovou farbou natrieť celý kvetináč, pásku používať nemusíte.

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-3

Pomocou plochého štetca namaľujeme kvetináč. V našom prípade to bude obruba, na ktorú budeme neskôr písať kriedou. Môžete použiť tabuľovú farbu aj inej ako čiernej farby, v ponuke nájdete žtlú, zelenú ale aj ružovú.

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-4

Tabuľovú farbu naneste na kvetináč v dvoch vrstvách. Každá vrstva musí byť dokonale vyschnutá. Na maľovanie je najvhodnejší polochý štetec.

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-5

Potom opatrne strhnite lepiacu pásku. Vďaka papierovej páske sa vám podarí namaľovať dokonalý okraj. Tabuľová farba pod papierovú pásku nezatečie.

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-6

A teraz už len stačí napísať akú bylinku do kvetináča zasadíte. Aj tí, ktorí sa v bylinkách veľmi nevyznajú, budú presne vedieť čo na balkóne pestujete. Takýto nápis kriedou môžete jednoducho zmyť mokrou handričkou. Ak nemáte krytý balkón, namiesto kriedy použite na napísanie tenký štetec a akrylovú farbu.

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-7 Do takto pripravených kvetináčov zasaďte bylinky, ktoré môžete vyložiť na balkón či terasu. Zeleninový šalát, cestoviny alebo pečené kuriatko vám bude chutiť viac ak ich dochutíte vlastnoručne vypestovanými bylinkami. A navyše ich budete pestovať v štýlových kvetináčoch 🙂

kreativny-navod-kvetinace-malovane-tabulovou-farbou-8

Ak sa vám náš kreatívny návod “Jarný návod na kvetináče maľované tabuľovou farbou” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Tabuľové farby:

Akrylové farby: