Ketlovaný náramok – návod

naramok 21

Ketlovaný náramok – návod

Bohatý náramok z voskovaných perál je ideálny doplnok k vášmu outfitu. Hodí sa k večerným šatám ale aj k ležérnemu oblečeniu na párty. Je to ideálny šperk s ktorým upútate pozornosť. Ak ste nemali možnosť zúčastniť sa nášho kurzu a radi by ste sa naučili takéto šperky vyrábať, máme pre vás návod ako sa to robí.

Na výrobu náramku budeme potrebovať:

voskované perly /2 x 25g/
ketlovacie nity alebo ihly /70 ks/
retiazku
ketlovacie kliešte
štikacie kliešte
americké zapínanie
kovový prívesok

Na výrobu naozaj bohatého a pekného náramku budete potrebovať 50 g voskovaných perál rôznych veľkostí. V našom prípade sme skombinovali lososové, olivovo zelené a žlté perly. Každú korálku, ktorú chceme pripevniť k retiazke je potrebné zavesiť na ketlovaciu ihlu:

navod-ketlovany-naramok-6

Ketlovaciu ihlu prevlečte cez korálku, upravte na potrebnú dĺžku a pomocou ketlovacích klieští urobte na jednom konci očko. Dávajte pozor, aby ste očko úpne nespojili a neuzatvorili ho, nebude sa dať potom zavesiť na retiazku.

Ketlovaný náramok - návod

Naketlujte si približne 70 ks korálok. Odstrihnite si potrebnú dĺžku retiazky na náramok pomocou štípacích klieští a začnite postupne pripevňovať korálky. Pomocou ketlovacích klieští zaveste korálku na retiazku a očko na ketlovacej ihle uzatvorte.

Ketlovaný náramok - návod

Takto pokračujte až pokým nemáte hotový celý náramok. Na jeden koniec retiazky pripevnite jednu časť amerického zapínania. Otvorte posledné očko na retiazke a zaveste naň zapínanie. Dôkladne zatlačte. Druhú časť zaveste na opačný koniec.

Ketlovaný náramok - návod

Ako doplnok ku korálkam môžete na náramok zavesiť aj kovový prívesok. Použite na to ketlovaciu ihlu a postupujte rovnako ako pri korálkach. Prívesok zaveste na retiazku:

Ketlovaný náramok - návod

Výroba takéhoto náramku vám zaberie asi 2 hodiny. Rovnakým spôsobom si môžete vyrobiť náušnice ale aj prívesky na retiazky alebo náhrdelník. Vyrobte si originálnu sadu šperkov a rozžiarte váš večerný outfit.

navod-ketlovany-naramok-7

Ak sa vám náš článok “Ketlovaný náramok – návod” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Ketlovacie ihly a nity:

Pridaj komentár