Jednoduchý návod na náramok

Jednoduchý návod na náramok

Jednoduchý návod na náramok. Vyrábanie náramkov z pamäťového drôtu je nenáročné a navyše sú tieto náramky vhodné najmä pre ľudí, ktorým robí klasické zapínanie problémy. Pamäťový drôt má svoj priemer, ktorý nemení, pamätá si ho, odtiaľ pochádza aj jeho názov. Dĺžku náramku si zvolíme sami, podľa počtu návínov, na ktoré budeme navliekať korálky a iné kovové ozdoby. Výrobu takéhoto korálkového náramku zvládnu s pomocou rodičov aj menšie deti, netreba preto dlho otálať a môžete sa s našou pomocou pustiť do kreatívnej tvorby 🙂

Na výrobu náramky budeme potrebovať:

– Pamäťový drôt
Korálky (použili sme voskové perly)
Kovové komponenty – prívesky
Štikacie kliešte
Ketlovacie kliešte

Jednoduchý návod na náramok

Ako prvé si vytvoríme pomocou ketlovacích klieští na jednom konci pamäťového drôtu očko, aby sa nám korálky nevyvliekali:

Jednoduchý návod na náramok

Odpočítame si počet návitov, ktoré budeme navliekať a zvyšný drôt odstrihneme pomocou štikacích klieští.

Jednoduchý návod na náramok

Na drôt navliekame voskové perly, pomedzi ktoré navliekame aj rôzne kovové komponenty. Všetok potrebný materiál na výrobu nájdete aj v našej kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave:

Jednoduchý návod na náramok

Na konci náramku spravíme opäť očko pomocou ketlovacích klieští ako na začiatku drôtu:

Jednoduchý návod na náramok

Hotový náramok je vhodný aj ako milý darček. Na jeho výrobu môžete použiť rôzne druhy korálok. My sme si zvolili voskové perly kvôli ich lesku a odolnosti. Farebných kombinácií ponúkajú takmer nekonečné množstvo, ich kombinácie sú pre to len na vás a vašej kreativite:

Jednoduchý návod na náramok

Ak sa vám náš článok “Jednoduchý návod na náramok” páčil, nezabudnite si nás pridať aj naFacebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustaále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Štartovací balíček Ketlované šperky

  Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Ohodnoťte článok:
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár