fbpx

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

falosna patina jednoduchy navod ako na to 20

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

Dekupáž techniku môžete doplniť o rôzne iné techniky a dodať tak vašim dielam nový rozmer. Okrem techniky krakelovanie pri ktorej vznikajú praskliny, môžete použiť vintage effect médium alebo pomocou dvojkrokového krakelovacieho laku dosiahnuť efekt popraskaného porcelánu. Kombinovanie rôznych techník sa nazýva Mix média. Pri decoupage technike je najčastejšie používaný aj vintage vzhľad. Veľmi dobre ho poznajú všetci milovníci patiny a ošúchaného vzhľadu. Dosiahnete ho mechanicky podla nášho návodu Decoupage technika vo vintage štýle alebo pomocou vintage média. Patinovaný efekt vieme dosiahnuť aj prirodzene opotrebovaním. Tento proces však trvá roky a čakať tak dlho sa nám nechce. Falošná patina jednoduchý návod ako na to sa používa už na hotovú dekupáž techniku. Ide o jednoduchý a efektný spôsob akým dokážete dodať nový rozmer a vintage vzhľad už dekorovaným predmetom. V tomto rýchlom návode vám ukážeme ako na to. Pozrite si krok za krokom ako sa robí falošná patina na drevo či nábytok.

Na techniku falošná patina budeme potrebovať:

falosna-patina-jednoduchy-navod-ako-na-to-1

Ako sa robí falošná patina na drevo: 

Nábytok alebo drevené krabičky ktoré máme pomaľované alebo ozdobené servítkovou technikou môžete pomocou akrylovej farby dotvoriť. Vintage vzhľad dodáme použitím tmavej akrylovej farby. Veľmi vhodné sú arkylové farby alebo farby Decor Paint:

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

Patinovanie dreva je veľmi jednoduché. Tmavú akrylovú farbu vytlačte na pomocný papier alebo na paletku. Bude sa vám s farbou lepšie pracovať. Na patinovanie je vhodná akákoľvek akrylová fabra. Použiť môžete akýkoľvek odtieň Decor Paint Soft:

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

Patinovanie dreva postup:

Na techniku falošná patina budeme potrebovať starší, trochu strapatý štetec. Určite nepoužívajte nový štetec na dekupáž. Štetec nebude fungovať tak ako má a zbytočne si ho zničíte. Plochý štetec namočte do farby a dôkladne ho o papier pootierajte tak, aby na štetci zostalo len mininum farby. Štetec by mal byť takmer úplne čistý:

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

Takto jemne zašpinený štetec od akrylovej farby otierajte o hrany krabičky. Túto istú metódu môžete použiť aj na patinovanie nábytku:

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

Začnite na hranách oservítkovanej krabičky a postupne pokračujte aj po celej krabičke či nábytku. Dávajte si však pozor, aby bolo na štetci naozaj len minumum farby – inak efekt nebude taký pekný:

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

Ak máte patinovanie dokončené, nezabudnite krabičku prelakovať záverečným lakom na dekupáž. Lakovanie použite aj na nábytok. Patinovanie nábytku je momentálne veľmi populárne a vďaka falošnej patine aj jednoduché:

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

A máme hotovo. Falošná patina na drevo je výborá technika ako môžete dodať krásny vintage vzhľad už hotovým dekorovaným predmetom. Tento patinovaný efekt vyzerá na nerozoznanie od pravej patiny:

Falošná patina jednoduchý návod ako na to

Ak sa vám náš kreatívny návod Falošná patina jednoduchý návod ako na to páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Kreatívna štartovacia sada decoupage vintage style

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Lepidlá a laky na dekupáž:

Akrylové farby Decor Paint:

Ryžový papier na decoupage A4:

Pozrieť viac v E-shope

Pridaj komentár