Decoupage technika na sviečky

decoupage technika na sviečky 71

Decoupage technika na sviečky

Decoupage technika sa teší stále veľkej obľube. Vďaka špeciálnym lepidlám môžeme zdobiť servítkami akýkoľvek povrch. Drevo, papier, sklo, textil, kov ale aj sviečky. Obyčajné sviečky premeníme pomocou špeciálneho lepidla na originálny doplnok. Ak si chcete skrášliť domov takouto dekoráciou alebo už premýšľate nad výrobou darčekov, máme pre vás ďalší tip. Ako sa robí decoupage technika na sviečky vám ukážeme v tomto návode.

Na výrobu decoupage sviečok budeme potrebovať:

decoupage-technika-na-sviečky-1

Na začiatok si vyberieme servítku, s ktorou budeme pracovať. Zmeriame si sviečku a servítku odstrihneme podľa výšky sviečky. Pred lepením odstránime dve biele vrstvy servítky:

decoupage-technika-na-sviečky-2

Pomocou lepidla na decoupage techniku na sviečky a vosk začneme lepiť. Servítku si priložíme na sviečku a začneme opatrne lepiť. Servítka sa môže pod vplyvom lepidla natiahnut a krčiť. Dôležté je aby ste lepili opatrne, jedným ťahom:

decoupage-technika-na-sviečky-3

Oservítkovanú sviečku nechajte dôkladne vyschúť. Odporúčaný čas vyschnutia sú 2 – 3 hodiny. Tento čas sa môže predĺžiť ak na sviečku použijete viac lepidla.

decoupage-technika-na-sviečky-4

Medzitým si pripravte ozdobný špagát alebo šnúrku na ktorú nalvečte kovový prívesok. Šnúrku s príveskom viackrát obmotajte okolo sviečky a pevne uviažte:

decoupage-technika-na-sviečky-5

Sviečku dozdobíme malým prívesokom a originálny darček je hotový. Na dozdobenie sviečky môžete použiť aj obyčajný špagát, drevené drobnosti, gombíky alebo aj šípky a vetvičku ihličia:

decoupage-technika-na-sviečky-6

Takto dozdobenú sviečku stačí zabaliť do celefánového vrecka a darček je pripravený. Takto vyzdobenú sviečku môžete použiť ako dekoráciu, ale vďaka špeciálnemu lepidlu môžete sviečku aj zapáliť. Dávajte však pozor na špagátiky a šnúrky, tie sú horľavé. Pred zapálením ich radšej odstráňte.

decoupage-technika-na-sviečky-7

Ak sa vám náš článok “ Decoupage technika na sviečky“ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Kreatívna štartovacia sada decoupage vintage style

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni