Decoupage technika na drevo návod

decoupage navod postup 6

Decoupage technika na drevo návod

Decoupage technika, u nás známa aj ako servítková technika patrí k veľmi obľúbeným spôsobom, ako ozdobiť napríklad textil, sklo alebo drevené krabičky. Vyzbobiť si originálny doplnok do bytu alebo krabičku na poklady nie je vôbec zložité – a navyše naším fotonávodom to hravo zvládnete 🙂

Na výrobu decoupage truhličky budeme potrebovať:

– Drevenú krabičku
– Tupovací štetec
– Akrylovú farbu
Servítky na decoupage
– Lepidlo na decoupage
– Štetec

Postup:

Drevenú krabičku namaľujeme farbou, a to tupovacím štetcom. Štetec namočíme do farby a pritláčame ho po celej ploche na krabičku. Pritláčaním, sa zo štetca uvoľňuje farba:

decoupage-navod-1

Vyberieme si motívy, ktorými budeme chcieť krabičku ozdobiť, opatrne ich poobtŕhame a zo servítky ostránime prebytočné vrstvy (vždy si necháme len tú najvrchnejšiu):

decoupage-navod-2

Keď farba uschne, vybraný motív priložíme na škatuľku. Na štetec si naberieme lepidlo, ktoré dáme do stredu servítky. Lepidlo rozotrieme od stredu ku krajom, po celom motíve. Ak by sa nám pod servítkou tvorili bublinky, jednoducho ich štetcom vytlačíme. Takto pokračujeme nanášaním servítok a lepidla až pokým nie sme s výsledkom spokojný:

decoupage-navod-3

Ak by nám motív prekrýval vrchnú aj spodnú časť krabičky, naznačíme si nechtom predel, kde ho rozstrihneme. Jednotlivé diely naservítkujeme zvlášť, jeden na vrchnú časť a druhý na spodnú časť:

decoupage-navod-4

Po uschnutí lepidla umyjeme zapínanie a pánty na krabičke čistou vodou. 

decoupage-navod-5

Pre lepšiu fixáciu, či lesklý efekt môžeme krabičku ešte celú pretrieť lakom. A tramtadadá, takto by mal vyzerať vaša finálna truhlička na osobné poklady 🙂

Decoupage technika

Veríme, že sa vám Decoupage technika zapáči tak ako nám, a bude vám prinášať veľa potešenia a radosti z tvorby 🙂

Kreatívna štartovacia sada decoupage vintage style

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Želáme veľa tvorivých úspechov a tešíme sa vás.

Pridaj komentár