fbpx

Cardmaking použitie pečiatok

scrapbooking 1

Cardmaking použitie pečiatok

V jednom z našich predošlých návodov sme vám ukázali ako si vyrobíte krásnu pohľadnicu aj so zbytkov papiera. Pre všetkých cardmakinggových nadšencov prinášame ďalší fotonávod na výrobu pohľadníc. Tentokrát si ukážame ako sa pracuje s pečiatkami a naučíme vás vyrábať kvietky pomocou razníc na papier. Výhodou výroby vlastných kvetov z papiera je nielen to, že si vyrobíte farebné kombinácie ktoré práve potrebujete, ale využijete pri tom naozaj aj malé kúsky papiera a pri vašej práci nevznikne takmer žiadny odpad. Každý správny cardmakingový priaznivec musí mať vo svojej zbierke niekoľko razníc na papier, s ktorými sa dá doslova čarovať. Budeme radi ak sa s nami pustíte do výroby tejto pohľadnice.

Na výrobu pohľadnice budeme potrebovať:

– Papiere na scrapbooking, zbytky a aj celé hárky
– Voskovanú šnúrku alebo špagátik
– Nožnice
– Obojstrannú lepiacu pásku alebo lepiace štvorčeky
Pečiatky
Farebné podušky na pečiatky
– Raznice na papier

Cardmaking použitie pečiatok

Najprv si pripravíme kvietky z papiera. Zvoľte si farebnú kombináciu a vopred si premyslite akej farby bude základ na pohľadnice a akej farby kvety. Na výrobu kvetín budete potrebovať dve raznice na papier. Aby ste vytvrili 3D efekt, musíte použiť 2 veľkosti rovnakej raznice. V našom prípade sme použili kvietok tvorený zo 6 lupienkov. Z každej veľkosti vyrazte z papiera niekoľko kúskov.

Cardmaking - použitie pečiatok

Na výrobu jedného kvetu sme použili jeden veľký a dva malé vyrazené kvietky. Pomocou lepiacich 3D štvorčekov jednotlivé kvietky k sebe prilepte a prstami ich od seba oddeľte.

Cardmaking - použitie pečiatok

Z dvoch rôznych papierov si odstrihnite dva pásy, každý inej hrúbky. Aby vynikli kvietky, zvoľte kontrastný papier. Papier aj kvietky k sebe prilepte pomocou obojstrannej pásky. Kvietky môžte ako dekoráciu a nalepiť voskovanú šnúrku alebo špagát.

Cardmaking - použitie pečiatok

Na pripravený základ pohladnice otlačíme pečiatku. Použili sme gumovú Cling pečiaktu. Pečiatku zafarbite farbou na pečiatky a odtlačte na pripravený papier.

Cardmaking - použitie pečiatok

Na iný kúsok papiera sme odltlačili pečiatku s nápisom Happy birthday. V našom prípade teda vyrábame pohľadnicu k narodeninám. Nápis si však zvoľte podľa situácie a príležitosti, na akú pečiatku vyrábate. Dnes už nie je problém zakúpiť pečiatky aj s nápismi v slovenčíne alebo čestine. Ak chcete dodať papieru vintage vzhľad, namočte ho z každej strany pár milimetrov do farby s ktoru pečiatkujete.

scrapbooking-4

Keď sme si prirpavili všetky časti pohľadnice, je čas na finálny výrobok. Jednotlivé časti k sebe prilepte pomocou lepiacej pásky. My sme použili obojstrannú pásku v strojčeku. Je to skvelá pomôcka ktorá vám uľahčí prácu.

scrapbooking-3

Pohľadnica je hotová, stačí už len napísať venovanie. Pošlite pohľadnicu obdarovanej osobe poštou, možno poteší viac ako sms alebo odkaz na nástenke 🙂

Cardmaking - použitie pečiatok

Veríme, že sa vám aj dnešný návod páčil a už teraz sa môžte tešiť na ďalší. Všetok materiál a pomôcky ktoré sme použili na výrobu pohľadnice nájdete v našej kreatívnej predajni v Bratislave.

Ak sa vám náš článok “ Cardmaking – použitie pečiatok “ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Pridaj komentár