Ako si vyrobiť jednoduché prestieranie s použitím farieb na textil

ako si vyrobit jednoduche prestieranie s pouzitim farieb na textil 13

Ako si vyrobiť jednoduché prestieranie s použitím farieb na textil

Tento rok ma koniec septembra príjemne prekvapil. Bolo krásne slnečné počasie, ideálne na výlety a prechádzky. Každý víkend počas septembra sme trávili na výlete. Počas prechádzok v lese som samozrejme neodolala a nazbierala som šípky, gaštany a žaľude. Pri pohľade na krásne listy stromov a papradia som dostala nápad ako ich využijem. Pripravila som aj pre vás návod ako si vyrobiť jednoduché prestieranie s použitím farieb na textil. Vyrobiť si originálne textilné prestieranie s otlačným listom je rýchle, jednoduché a je to zábava pre celú rodinu. Na prechádzke v lese s detmi nazbierajte listy, ušite prestieranie z kvalitnej jednofarebnej bavlnej látky a pripravte si farby na textil. Pri výrobe prestierania vám veľmi radi pomôžu aj deti. Listy, ktoré nazbierate v lese použijete ako pečiatky a pomocou kvalitných farieb ich otlačíte na textil. Presný postup ako na to sa dozviete v tomto návode.

Ako si vyrobiť jednoduché prestieranie s použitím farieb na textil, na výrobu budeme potrebovať:

ako-si-vyrobit-jednoduche-prestieranie-s-pouzitim-farieb-na-textil-1

Farby na textil pred použitím pretrepeme. Farby na textil Pentart sú balené v plastovej flaštičke, s ktorou sa veľmi dobre manipuluje. Farby na textil sú trošku husté, ale pred použitím ich nie je potrebné riediť. Na natieranie listov použijeme menší plochý štetec:

farby na textil

Ako pracovať s farbami na textil:

Farbu opatrne naneste na list pomocou plochého štetca. List si položte na hárok papiera, aby sa vám farba lepšie nanášala a opatrne pokyrte list farbou na textil. Ak použijete list papradia ako ja, pracujte naozaj opatrne, kedže tieto listy sú veľmi jemné:

ako-si-vyrobit-jednoduche-prestieranie-s-pouzitim-farieb-na-textil-3

List pokrytý farbou opatrne a pomaly odlepte z hárku papiera aby sa nepoškodil. List je jemný a rýchlym pohybom sa pod nánosom farby môže poškodiť:

ako-si-vyrobit-jednoduche-prestieranie-s-pouzitim-farieb-na-textil-4

Natretý list priložte na textilné prestieranie farebnou stranou dole:

ako-si-vyrobit-jednoduche-prestieranie-s-pouzitim-farieb-na-textil-5

Prstom popritláčajte list, aby sa farba na texil dostatočne otlačila a vznikol vám krásny odtlačok lista:

ako-si-vyrobit-jednoduche-prestieranie-s-pouzitim-farieb-na-textil-7

Po pár sekundách list z textilu odstráňte a otlačok nechajte úplne zaschnúť:

ako-si-vyrobit-jednoduche-prestieranie-s-pouzitim-farieb-na-textil-8

Aby vám prestieranie vydržalo a slúžilo čo najdlhšie, farby na textil zafixujte. Kvalitné farby na textil je nutné zažehliť. Takto zafixované farby vydržia bežné používanie a pranie v práčke. Každý výrobca odporúča iný spôsob fixcie, preto si prečítajte návod ako farby fixovať:

Ako si vyrobiť jednoduché prestieranie s použitím farieb na textil

Odporúčam používať textilné farby Pentart. Sú farebnostále a trvácne. V ponuke ich nájdete v rôznych odtieňoch od základých farieb až po farby pastelová alebo neónové. Je len na vás aký odtieň si zvolíte:

Ako si vyrobiť prestieranie s použitím farieb na textil

Namiesto originálnych farieb na texil môžete použiť na výrobu prestierania aj univerzálne farby Decor Paint Soft, ktoré poznáte aj z použitia pri dekupáž (decoupage) technike. Podobným spôsobom si môžete vyrobiť aj originálnu nákupnú tašku, obliečku na vankúš alebo pracovnú zástetu. Textilné polotovary na dotvorenie vám uľahčia prácu keďže sú už pripravené a nemusite strácať čas ich ušitím 🙂

Ako si vyrobiť jednoduché prestieranie s použitím farieb na textil

Ak sa vám náš kreatívny návod Ako si vyrobiť jednoduché prestieranie s použitím farieb na textil páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Farby na texil:

Akrylové farby Decor Paint:

Pridaj komentár