10 tipov na DIY handmade darčeky s fotonávodmi

10 tipov na DIY handmade darceky s fotonavodmi

10 tipov na DIY handmade darčeky s fotonávodmi

Hľadanie najkrajších darčekov je už v plnom prúde a vás čaká niekoľko neľahkých úloh. Ako vybrať ten správny darček aby bol originálny, osobný a vynikal medzi ostatnými? Aby si ho obdarovaný milovaný človek nezaložil medzi ostatné tuctové a zbytočné darčeky venované len z povinnosti? Odpoveďou môže byť darček nielen s láskou darovaný, ale aj s láskou vyrobený. Handmade darčeky sa tešia stále väčšej popularite a my vám prinášame 10 tipov spolu s podrobnými fotonávodmi na ich výrobu. Všetko potrebné na výrobu nájdete v našej kreatívnej predajni Šperkovo.


1. Drevená krabička v štýle Decoupage vintage

Decoupage technika (u nás známa aj ako servítková technika) je jedna z najobľúbenejších techník na zdobenie krabičiek, truhličiek či podnosov. Správnym výberom servítky, krabičky a farebnej kombinácie sa môžete takmer presne trafiť do vkusu obdarovaného.

Decoupage vintage style navod

Pozrieť návod


2. Farebné cínované šperky

Cínovanie vyzerá na prvý pohľad ako komplikovaná a nebezpečná práca, no po prekonaní prvotného strachu a s troškou opatrnosti a dávkou trpezlivosti viete vykúzliť originálne a očarujúce šperky. Ak chcete obdarovaného naozaj ohúriť, odporúčame práve túto techniku.

Cínované šperky - návod

Pozrieť návod


3. Voňavé šumivky, bomby do kúpeľa

Asi niet človeka ktorý by neocenil po dlhom a namáhavom dni príjemný relaxačný kúpeľ. Šumivé bomby do kúpeľa potešia nielen svojou vôňou, nápadom ale aj zážitkom – bomby totiž krásne vo vani šuštia a navodzujú príjemnú atmosféru. Ich výroba je navyše rýchla a jednoduchá.

10 tipov na DIY handmade darčeky s fotonávodmi

Pozrieť návod


4. Korálkový cinkací ketlovaný náramok

Darovať takýto nádherný cinkací náramok je takmer “vsádzka na istotu”. Poteší nejedno ženské srdce a zápästie. Množstvo farebných kombinácii spolu s perleťovou úpravou sklenených perál dá vyniknúť nielen na párty či oslave. Výroba je trošku viac časovo náročná, no čistá a s veľkým efektom.

Korálkový ketlovaný náramok - návod

Pozrieť návod


5. Levanduľová soľ do kúpeľa

Telo príjme vďaka kúpeľu v morskej soli minerálne látky a zlepší sa krvný obeh. Navyše je výroba takéhoto darčeka rýchla a jednoduchá a výsledok je voňavý a poteší nielen telo, ale aj dušu.

10 tipov na DIY handmade darčeky s fotonávodmi

Pozrieť návod


6. Bylinkové mydlo s nechtíkom

Levanduľa, škorica, harmanček, nechtík – kombinácií byliniek a vôní pri výrobe mydla je takmer neobmedzená. Nakombinujte si tú, ktorá sa vám najviac páči a obdarujte svojho blízkeho originálnym handmade darčekom. Pretože bubliniek nie je nikdy dosť.

Navod na bylinkove mydlo

Pozrieť návod


7. Maľovaná hodvábna šatka

Pomocou farieb na hodváb si dokážete aj v pohodlí domova a bez akýchkoľvek maliarskych zručností vyrobiť originálnu šatku alebo šál. Navyše každý vyrobený kus je jedinečný originál.

Maľba na hodváb - návod

Pozrieť návod


8. Šperky zaliate živicou

Náušničky, náhrdelníky, prívesky, manžetové gombíčky, prstienky  – to všetko si môžete vyrobiť pomocou lôžok a a krištálovej živice. Či už použijete vlastný alebo predpripravený grafický motív či fotku, výsledok je úžasný a poteší svojou originalitou a nevšednosťou.

Návod na sperky z kristalovej zivice

Pozrieť návod


9. Voňavé levanduľové vrecúška

Voňavé, praktické a veľmi rýchlo vyrobené levanduľové vrecúška sú vhodné ako darček alebo malá pozornosť počas celého roka. Bavlnené vrecúška ozdobíme servítkovou technikou, naplníme sušenými bylinkami a originálny handmade darček je na svete.

levandulove-vrecuska-navod

Pozrieť návod


10. Mini mydielka v tvare diamantov

Darčeky nemusia byť len veľké a okázalé – malé farebné mydielka v tvare diamantov sú praktické a rozvoňajú každú kúpeľňu. Červené, modré, zelené, žlté, modré – namixujte si svoj darček podľa seba, skombinujte s vôňami do mydla a možno takéto diamanty potešia viac ako tie pravé.

farebné mydielka

Pozrieť návod

Ak sa vám náš článok “10 tipov na DIY handmade darčeky s fotonávodmi “ páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!