Maľba na hodváb návod

Maľba na hodváb návod

Pomocou farieb na hodváb si dokážete aj v pohodlí domova a bez akýchkoľvek maliarskych zručností vyrobiť originálnu šatku alebo šál. Ukážeme vám, ako si aj bez rámu na hodváb vytvoríte originálny doplnok.

Na výrobu šatky budeme potrebovať:

– farby na hodváb
– hodvábnu šatku alebo šál
– štetce
– igelitový obrus
– fén na vlasy
– misku
– vodu

Maľba na hodváb návod

1. Skôr ako začnete maľovať, pripravte si šatku, farby, štetce a nezabudnite na misku s vodou, igelit alebo podložu na pracovný stôl. Šatku vyberte z obalu a dajte ju do misky s vodou. Hodváb dôkladne ponorte a celý namočte. Šatka musí byť úplne mokrá:

malba-na-hodvab-1

2. Na stôl si dajte igelitový obal a šatku naň rozprestrite. Pokiaľ máte šatku veľkú 55 x 55 cm nariaste ju na plochu asi 30 x 30 cm. Na šatke pomocou prstov vytvorte rôzne záhyby. Aby ste pri farbení dosiahli zaujímavý efekt, urobte na rohoch hodvábnej šatky uzlíky:

malba-na-hodvab-2

3. Štetec namočte do farby a začnite farbu zapúšťať do pripravenej šatky. Na mokrej šatke sa vám bude farba krásne rozpíjať. Nebojte sa použiť viac farby a štetec zakaždým ponorte do fľaštičky s farbou. Pokiaľ budete používať iba jeden štetec, po každej farbe ho dôkladne opláchnite pod vodou. Zabránite tým zašpineniu jednotlivých farieb vo fľaštičke:

Maľba na hodváb - návod

4. Rovnako postupujte aj s iným odtieňom farby. Dôležité je, aby ste farby zapúšťali jednu do druhej, inak vám nevznikne želaný efekt. Výsledná šatka bude iná ako sa vám teraz zdá, preto sa nebojte farieb a zafarbite každý kusok hodvábu, ktorý vidíte:

Maľba na hodváb - návod

5. Ak je šatka na prvý pohľad celá pomaľovaná, aj tak je na nej ešte dostatok bielych miest. To však uvidíte až po jej vysušení:

Maľba na hodváb - návod

6. Šatku opatrne vysušte fénom. Sušte ju z výšky a rovnomerne po celom povrchu. Ked je na dotyk suchá, rozviažte uzlíky a vysušte ich. Šatku prežehlite podľa návodu na farbách, farby tým zafixujete. Žehlenie nezanedbajde, mohli by ste šatku pri praní poškodiť. Po prežehlení ju operte, odporúčame ručne v studenej vode. Nechajte vyschnúť a originálny doplnok je hotový.

Maľba na hodváb - návod

7. Ak chcete využiť kontúry na hodváb, vyskúšajte aj maľbu na ráme. Hodváb stačí natiahnuť na špeciálny rám alebo ho napnúť na podložku, pomocou kontúr namaľujte rôzne geometrické alebo rastlinné vzory, počkajte kým kontúra zaschne a potom vymaľujte farbami.

Ak vás táto technika zaujala, v eshope si môžete zakúpiť kompletný štartovací balík so všetkým potrebným na výrobu + podrobný návod:

Štartovací balíček Maľba na hodváb

Kúpiť v eshope

Ak sa vám náš kreatívny návod “Maľba na hodváb – návod” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Ohodnoťte článok:
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár