fbpx

Krakelovací lak jednokrokový 50 ml

Vaša cena:

2,10 

2 na sklade

Krakelovací lak

Špeciálny jednofázový krakovací lak vyrobený na vodnej báze určený na vytvorenie popraskaného efektu. Balenie: 50 ml

Krakelovací lak jednokrokový 50 ml

Tento krakelovací lak je na vodnej báze a používa sa na dosiahnutie popraskaného efektu. Krakelovací lak jednokrokový 50 ml je ideálny ak sa používa na drevené krabičky, sklo, keramiku, papier alebo na plast. Krakelovaciu techniku odporúčame kombinovať s decoupage /dekupáž/ technikou. Krakelovací lak na drevo vytvorí popraskaný vzhľad iba v kombinácii s akrylovou farbou. Na dostiahnutie prasklín musíte použiť dva rôzne odtiene akrylových farieb. Potrebujete mať tmavú a svetlú farbu aby vznikol kontrast a vynikli praskliny. Tento krakovací lak nie je vodeodolný. Záverečný efekt môžete dotvoriť nalepením sevítky alebo môžete použiť krásny ryžový papier. Hotový výrobok odporúčame ošetriť záverečným lakom na dekupáž techniku. Lak na decoupage môžete použiť lesklý alebo matný.

Špecifikácie krakelovacieho laku:
Objem: 50 ml
Použitie: drevo, keramiku, papier, plat, kov, kameň, sadra, polystyrén

Kreatívne techniky s využitím krakelovacieho laku:
krakelovanie, decoupage, dekupáž, krakelovacia technika, decoupage vintage a iné

Použitie krakelovacieho laku:
– na dekorovaný predmet naneste tmavú akrylovú farbu
– po uschnutí farby natrite v dostatočnej vrstve krakelovací lak
– lak nechajte pár minút obschnúť, nesmie byť však úplne suchý a pomocou tupovacieho štetca naneste svetlú akrylovú farbu v tenkej vrstve
– nechajte vyschuť na nalepte servítku alebo ryžový papier a prelakujte

Krakelovací lak na drevo

Ak sa chcete o krakelovaní dozvedieť viac, odporúčame vám náš článok Krakelovanie, pomôcky, potreby, fotopostupy a návody kde sa dozviete o tejto technike všetky potrebné informácie: ake pomôcky používať a kedy, aké sú vhodné lepidlá a laky na dosiahnutie popraskaného efektu, všetky podrobné fotonávody a postupy na techniky krakelovania (krakelu). Zaujímavým a jednoduchým spôsobom ako docielite popraskaný efekt, sú špeciálne praskajúce farby. Ako na to, si môžete pozrieť v našom videu o krakakelovaní pomocou praskajúcich farieb – video návod. Ak chcete byť v tejto technike naozajstný profesionál, určite nevynechajte ani náš podrobný článok 25 kreatívnych tipov ako sa stať odborníkom na krakelovanie.

Krakelovací lak jednokrokový 50 ml
Krakelovací lak
Hmotnosť 0.040 kg