Decoupage vintage style návod

decoupage vintage navod 6

Decoupage vintage style návod

Decoupage technika vo vintage style je ideálna na dekorovanie drevených krabičiek, šperkovníc alebo podnosov. Vďaka tejto technike môžete dodať veciam neodolateľný vintage vzhľad. Ak neviete ako na to, radi vás to naučíme v našom kreatívnom postupe. Návod na decoupage zvládne naozaj každý: začiatočník i mierne pokročilý. Decoupage vintage style návod vás prevedie celým procesom krok za krokom.

Na decoupage vintage style návod budeme potrebovať:

drevenú krabičku
tupovací štetec
plochý štetec
akrylové farby /tmavú a svetlú/
servítky na decoupage
lepidlo s lakom na decoupage na drevo

Decoupage vintage style návod

Návod na decoupage:

1. Všetky hrany krabičky namaľujeme tmavou akrylovou farbou. Touto farbou pomaľujte všetky, aj vnútorné hrany. Vďaka tmavej farbe neskôr vytvoríme vintage efekt.

decoupage-vintage-navod-1

2. Počkajte, kým farba úplne zaschne – trvá to iba pár minút. Pomocou obyčajnej čajovej sviečky ošetrite všetky pomaľované miesta voskom. Odporúčame použiť bezfarebnú a neparfémovanú sviečku, inak vám môže farebný vosk zanechať na farbe farebnú stopu a tá je nežiaduca.

NÁVOD NA DECOUPAGE KRABIČKU

3. Prebytočný vosk z krabičky oprášime a pomocou tupovacieho štetca pomaľujeme blebou akrylovou farbou najprv tmavé miesta a neskôr celú krabičku. Štetec namočíme do farby a pritláčame ho po celej ploche na krabičku. Pritláčaním sa zo štetca uvoľňuje farba. Náter bledou farbou je potrebné urobiť dvakrát. Počkajte pokým prvá vrstva farby zaschne a až potom začnite opäť maľovať. Tmavá farba nesmie presvitať.

Návod na decoupage

4. Keď zaschne aj druhá vrstva farby, pomocou brúsneho papiera začneme vytvárať vintage vzhľad. Šmirgeľ položte na hranu krabice, pritlačte a ťahajte po celej ploche. Vrstva vosku ochráni tmavú farbu a zabráni tomu aby ste zošmirgľovali aj túto vrstvu. Brúsny papier však musíte pritláčať opatrne.

Decoupage vintage style - návod

5. Pripravíme si servítku, ktorú budeme na krabičku lepiť. Motív si so servítky vytrháme a oddelíme obe biele vrstvy. Lepíme vždy len prvú, farebnú vrstvu servítky. Servítku priložíme na krabičku, na miesto kde ju chceme mať a pomocou lepidla na decoupage techniku na drevo servítku nalepíme. Štetec ponorte do lepidla, položte na servítku, pritlačte a nalepte servítku. Nebojte sa použiť tlak, zbavíte sa tým vzduchových bublín. Je nutné servítku nalepiť jedným ťahom, neprechadzať viackrát po tom istom mieste.

Decoupage vintage style - návod

6. Po nalepení servítky počkaj pár minút pokým lepidlo zaschne a celú krabičku na záver prelakujte. Zjednotíte tým celý vzhľad a krabičku aj ošetríte.

Decoupage zdobenie na krabičku

A týmto je náš návod na decoupage kompletný 🙂

Ak vás táto technika zaujala môžete si zakúpiť kompletný štartovací balík so všetkým potrebným na výrobu + podrobný návod:

Kreatívna štartovacia sada decoupage vintage style

Kúpiť v eshope     Kúpiť v predajni

Ak sa vám náš kreatívny článok Decoupage vintage style návod páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Decoupage krabičky:

Ryžový papier na decoupage:

Akrylové farby:

Pridaj komentár