Cardmaking návod na výrobu pohľadníc

Cardmaking návod na výrobu pohľadníc

Cardmaking návod na výrobu pohľadníc. Pre všetky papierové maniačky je cardmaking to pravé. Pri výrobe pohľadníc môžete využiť akékoľvek drobnosti ktoré doma nájdete. V tomto jednoduchom fotonávode vám ukážeme ako využiť aj zbytky papiera na výrobu pohľadnice.  Ak patríte k takým maniačkam ako ja, odložite si naozaj každý kúsok papiera s ktorým pracujete. Ja ich mám plnú krabicu a vždy keď vyrábam pohľadnice po nej siahnem a verte alebo nie, vždy v nej nájdem krásne kúsky ktoré použijem. Technika scrapbooking a cardmaking je veľmi obľúbená. Ručne robená pohľadncie, menovky, darčekové karty alebo obálky na peniaze sú veľmi žiadané. Ak ste aj vy dostali práve chuť niečo tvoriť, poďte si s nami vyrobiť pohľadnicu.

Na výrobu pohľadnice budeme potrebovať:

– Papiere na scrapbooking, zbytka ale aj celé hárky
– Voskovanú šnúrku alebo špagátik
– Nožnice
– Obojstrannú lepiacu pásku
– Dekoračnú mašlicku

Banner so zbytkov papiera

Začnite tým, že si z vašej kopky papierov vyberiete tie, z ktorých budete vyrába vlajočky. Postačia vám naozaj drobné kúsky. Je len na vás či zvolíte pestrý mix alebo papiere vyberiete tak aby k sebe ladili. Pomocou nožníc nastihajte rôzne dlhé pásy a jeden koniec zastrihnite ako vlajočku.

Banner so zbytkov papiera

Pripravte si základ pre vašu pohľadnicu. Ten si vyrobíte z papieru na scrapbooking. Hárok papiera stači preložiť na polovicu a je už len na vás ako ho skrátite. Pohľadnica môže byť obdĺžniková alebo stvorcová ako tá naša. Pripravené papierové vlajočky v nezastrihnutej časti preložte, a pomocou obojstrannej lepiacej pásky k nemu prilepte šnúrku. Aby vlajočky na šnúrke pekne držali musíte zahnúť dostatočne veľký kúsok papiera.

pohladnica scrapbooking navod 5

Okraj pohľadnice môžte vyzdobiť pomocou razníc na papier. Pohľadnici dodáte šmrnc. Na výber je široký sortimnet razníc na okraje. Zvoliť môžte jednoduchý ale aj rafinovaný vzor.

pohladnica scrapbooking navod 3

Dĺžku bannera prispôsobte veľkosti pohľadnice. Vlajočky môžu byť rôzne dlhé ale zvoliť môžte aj rôzne hrúbky. Po dôkladnom nalepení všetkých vlajočiek na šnúrku, môžte banner prilepiť na základ pohľadnice.

pohladnica scrapbooking navod 4

Šnúrku odstihnite a pomocou lepiacej pásky prilepte vlajočky k pohľadnici. Nemusíte zalepiť všetky, dávajte však pozor aby bol banner pevný a z pohľadnice sa vám počas namipulácie nezošmikol.

pohladnica-navod-2

Na dozdobenie môžte použiť malú mašličku ktorú prilepíte na jednu vlajočku. Pohľadnice je hotová a je len na vás aké venovanie do nej napíšete.

Cardmaking návod na výrobu pohľadníc.

 

Ak sa vám náš článok “Cardmaking – návod na výrobu pohľadníc” páčil, nezabudnite si nás pridať aj na Facebooku. Môžete nás navštíviť aj v našej Kreatívnej predajni Šperkovo v Bratislave na Obchodnej ulici. Sledujte aj našu kategóriu kreatívnych návodov a postupov, kde budú neustále pribúdať nové a originálne návody. Tešíme sa na vás!

Ohodnoťte článok:
[Total: 0 Average: 0]

Pridaj komentár